fbpx

Рівненські енергетики попереджають, що карантин не привід накопичувати борги

Діліться інформацією з друзями:

Криза неплатежів може призвести до вимушеного припинення надання послуг постачальником, а відтак – до позбавлення споживачів звичних комфортних умов життя.

На цьому наголошують у ТОВ «Рівненська обласна енергопостачальна компанія». Тут розповідають, що, на жаль, багато споживачів сприйняли норми ухваленого Верховною Радою закону про протидію поширенню коронавірусу як дозвіл не сплачувати за отримані послуги. Як наслідок – заборгованість за спожиту електричну енергію юридичних компаній Рівненської області станом на сьогодні становить майже 39,5 млн гривень. Борг у порівнянні з початком року зріс на майже 3,5 млн грн. Заборгованість побутових споживачів збільшилася у порівнянні з початком року на 20 млн грн.

За словами директора ТОВ «РОЕК» Сергія Безсмертного, дійсно, відповідно до цього закону на час дії карантину та протягом 30 днів після його завершення, забороняється нараховувати та стягувати неустойки (штрафи, пені) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги та припиняти/зупиняти надання житлово-комунальних послуг у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі.



Однак заборона на стягнення пені та припинення електропостачання за несплату рахунків є тимчасовим заходом та не звільняє від відповідальності за борги, а лише відтерміновує вжиття крайніх заходів. Імунітет на відключення у побутових споживачів зберігатиметься лише протягом місяця після відміни карантину. Тому не варто накопичувати борги. Це призведе до незапланованих витрат у подальшому, коли доведеться розраховуватися відразу за кілька місяців однією сумою. Адже відключення боржників від електропостачання будуть відновлені у повному обсязі після скасування заборони, викликаної карантинними заходами.

До того ж ця законодавча норма поширюється лише на побутових споживачів та підприємства централізованого водопостачання та водовідведення.

– Звертаю вашу увагу, – зауважує директор ТОВ «РОЕК», – що вказані норми закону про запобігання та поширення коронавірусної хвороби не стосуються непобутових споживачів. Зокрема, й управителів багатоквартирних житлових будинків. Між тим на сьогодні борг підприємств, що здійснюють управління багатоквартирними житловими будинками по області, становить понад 8 млн 200 тис. грн. У Рівному чотири найбільші управителі накопичили борг у майже 3 млн 600 тис. грн. Їм було надіслано попередження про необхідність погашення боргу або його реструктуризацію. Інакше ТОВ «РОЕК» ініціюватиме припинення електропостачання боржникам. А це загроза відсутності електропостачання у місцях загального користування багатоповерхівок, які ними обслуговуються.

Сергій Безсмертний наголошує: за рахунок коштів, отриманих від споживачів електроенергії, постачальники, серед яких і ТОВ «РОЕК», сплачують тариф оператора системи передачі, тариф на розподіл електричної енергії – на користь оператора системи розподілу, вартість електроенергії – на користь виробника чи трейдера (в тому числі ДП «Гарантований покупець», який продає електро­енергію для населення через постачальників універсальних послуг).

– Усе це – кошти на генерацію, утримання, ремонти, будівництво електромереж, а значить, і надійне електропостачання, яке неможливо забезпечити без вчасного розрахунку за спожите. Тому хочу подякувати всім споживачам, які вчасно розраховуються за електроенергію. Рекомендуємо не накопичувати заборгованість, погасити борги у разі їх наявності, щоб у подальшому не ризикувати та не залишитися без електропостачання,

каже директор ТОВ «РОЕК» Сергій Безсмертний.

Нагадуємо, розраховуватися за спожиту електричну енергію можна дистанційно, зайшовши на сайт ТОВ «РОЕК» – www.ez.rv.ua. Контролювати свої рахунки вам допоможе реєстрація в Особистому кабінеті на сайті компанії. Віднедавна РОЕК також пропонує споживачам послугу з отримання рахунку на електронну пошту. Крім того, щодня з 8.00 до 17.15 дзвінки споживачів приймає колцентр енергопостачальника: (0362)69-44-68, (0362) 420-420, 067-1-420-420 та інформаційно-консультаційний центр (0362) 69-44-14.

Алла ЛІХАЧОВА

Постійно бути в курсі новин вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»