Орієнтовний час читання: 2 хвилини
Енергозбереження: інвестиції в майбутнє рівненських осель
Рівне стає піонером екологічних ініціатив в Україні, долучившись до європейського проєкту «Net Zero Cities» з бюджетом в 38 мільйонів гривень.
Основна мета – перетворення Рівного на місто без викидів вуглецю до 2050 року.
Однією з ключових складових проєкту є підготовка майже півтисячі фахівців та фахівчинь з енергозбереження, тож місто у партнерстві з з Національним університетом водного господарства та природокористування (НУВГП) планує вже у вересні відкрити нові сертифікатні програми.
Новий навчальний курс «Планування та впровадження рішень з енергоефективності та відновлюваних джерел енергії» буде спочатку доступним для студентів, а невдовзі – і для всіх бажаючих.
Про це учора, 14 серпня, домовилися в Центрі енергозбереження НУВГП на засіданні Робочої групи з реалізації проєкту «Net Zero Cities».
«Наша мета – підготувати інженерів, які допоможуть рівнянам перетворити їхні домівки на сучасні, енергоефективні та екологічно чисті оселі», – говорить координатор проєкту від НУВГП, доцент Олександр Грицина.
Проєкт передбачає активну участь і взаємодію з керівниками ОСББ Рівного, які матимуть можливість впроваджувати знання, отримані на цьому курсі, безпосередньо в управління будинками.
«Це не просто інвестиції в зелені технології, це – інвестиції в комфорт і здоров’я кожного рівнянина. Економія на опаленні, чистіше повітря, затишніше життя – ось що нас чекає завдяки цьому проекту», – акцентує Андрій Гіроль, керівник відділу енергоменеджменту Департаменту економіки міста Рівного.
Читайте також: «Діджей-священик» зіграв запальне техно на Всесвітньому дні молоді в Лісабоні (відео)
- Автомобілі на фронт передали медики РівненщиниДва автомобілі Volkswagen Transporter T4 нашим Збройним Силам України передали працівники Рівненського обласного протипухлинного центру та Рівненська обласна дитяча лікарня. Вони допомагатимуть виконувати бойові завдання бійцям на передовій.