Орієнтовний час читання: 2 хвилини
Енергозбереження: інвестиції в майбутнє рівненських осель
Рівне стає піонером екологічних ініціатив в Україні, долучившись до європейського проєкту «Net Zero Cities» з бюджетом в 38 мільйонів гривень.
Основна мета – перетворення Рівного на місто без викидів вуглецю до 2050 року.
Однією з ключових складових проєкту є підготовка майже півтисячі фахівців та фахівчинь з енергозбереження, тож місто у партнерстві з з Національним університетом водного господарства та природокористування (НУВГП) планує вже у вересні відкрити нові сертифікатні програми.
Новий навчальний курс «Планування та впровадження рішень з енергоефективності та відновлюваних джерел енергії» буде спочатку доступним для студентів, а невдовзі – і для всіх бажаючих.
Про це учора, 14 серпня, домовилися в Центрі енергозбереження НУВГП на засіданні Робочої групи з реалізації проєкту «Net Zero Cities».
«Наша мета – підготувати інженерів, які допоможуть рівнянам перетворити їхні домівки на сучасні, енергоефективні та екологічно чисті оселі», – говорить координатор проєкту від НУВГП, доцент Олександр Грицина.
Проєкт передбачає активну участь і взаємодію з керівниками ОСББ Рівного, які матимуть можливість впроваджувати знання, отримані на цьому курсі, безпосередньо в управління будинками.
«Це не просто інвестиції в зелені технології, це – інвестиції в комфорт і здоров’я кожного рівнянина. Економія на опаленні, чистіше повітря, затишніше життя – ось що нас чекає завдяки цьому проекту», – акцентує Андрій Гіроль, керівник відділу енергоменеджменту Департаменту економіки міста Рівного.
Читайте також: «Діджей-священик» зіграв запальне техно на Всесвітньому дні молоді в Лісабоні (відео)
- З полеглими захисниками прощатимуться у Рівному 27 грудняУ Рівному схилять голови у пошані до Миколи Гуменюка та Юрія Гурина – справжніх Героїв, які захищали незалежність України. Микола Гуменюк народився 11 травня 2002 року у селі Гай на Острожчині. Закінчив Квасилівський інженерний технологічний професійний коледж за фахом механік.