fbpx

“Рівне без сміття 2030”: у місті розроблять нову програму поводження з відходами

Діліться інформацією з друзями:

Для втілення сміттєвої реформи в Рівному потрібна насамперед комплексна програма, яка детально опише усі необхідні кроки і рішення, які дозволять стати громадою без сміття. Її варто узгодити з відповідними державними та регіональними документами. 

Такі рекомендації серед іншого дали сьогодні фахівці організації “GREEN AGE” Віктор Таран та Артем Миргородський, представивши дорожню карту сміттєвої реформи для Рівного. На зустрічі були присутні не лише депутати Рівнеради, а й громадські активісти, працівники виконавчих органів міської влади.

Експерти наголосили, що реформа буде втілюватися не один рік, але це те, що необхідно зробити. Крім розробки програми фахівці назвали також і перші практичні кроки, які може реалізувати місто. Зокрема, важливо зосередитися на сортуванні. Потрібно проводити широку інформаційну кампанію а також створити так звані зелені острови – кілька майданчиків у різних частинах міста, де будуть спеціальні контейнери для збору вторсировини. Так містяни, які вже готові сортувати, зможуть це робити. Крім того варто підсилити роботу громадської станції сортування відходів, яка вже кілька років діє в Рівному. Важливо також створити станції для компостування органіки, яка нині займає до 40% усього непотребу, що викидають рівняни. 

Депутати та чиновники, уважно вислухали рекомендації. Наголосили, що їх обовязково врахують при створенні міської комплексної програми поводження з відходами. Уже після цього буде простіше втілювати зміни. Про це розповів начальник управління економіка міста Володимир Липко: 

  • Рекомендації, які нам надали експерти, абсолютно адекватні для України і для Рівного. Візьмемо їх за основу при створенні міської програми поводження з відходами. Адже раніше, кроки в цьому напрямі були якісь неузгоджені: то завод збудували, то ще щось робили, але результат був мінімальний. Не було єдиного чіткого механізму. Він потрібен. Наші фахівці розроблять програму, вона корегуватиметься і буде втілена. Мудрі німці кажуть, що варто 70% часу витратити на планування, щоб за 30% часу все зробити. 

Розробкою програми займатиметься відділ екології управління економіки міста.