Революція Гідності у 2013 році розпочалася 21 листопада з акцій протесту проти рішення Уряду відмовитися від Угоди про асоціацію з Євросоюзом.
21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи.
Саме цей день двічі став початком доленосних подій для України.
Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013 року розпочалися 21 листопада.
Під час президентських виборів 2004 року здійнялися акції протесту.
За попередніми результатами другого туру президентських виборів 2004 року переміг Віктор янукович. Вони були оголошені 21 листопада Центральною виборчою комісією.
Масові фальсифікації під час голосування та підрахунку голосів збурили українське суспільство своєю зухвалістю. Прихильники опозиційного кандидата – Віктора Ющенка, 22 листопада вийшли на мітинги протесту. Рух охопив найбільші міста України, а центром став Майдан Незалежності у Києві. Внаслідок цих подій відбувся повторний другий тур президентських виборів за результатами якого переміг Ющенко. Вже у листопаді 2005 року новообраний Президент заснував свято – День Свободи.
Тільки у 2010 році янукович стає Президентом України. А у грудні 2011 року він скасовує День Свободи й об’єднує його з Днем Соборності.
21 листопада 2013-го року на Майдані Незалежності у Києві розпочалася акція протесту проти рішення Кабінету Міністрів України призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Спочатку зібралося декілька сотень, а вже 24 листопада – понад сто тисяч прихильників євроінтеграції.
29 листопада на Євромайдані відбувся мітинг із закликом до відставки уряду та дострокових парламентських виборів. Влада януковича вирішила застосувати силу. 30 листопада вночі відбувся кривавий розгін майданівців. Це були переважно студенти та інші безбройні люди. Їх жорстоко били представники силових структур. Протести перетворилися з проєвропейських на антиурядові та стали значно масштабнішими. По всій Україні на центральних площах утворились Євромайдани.
18-20 лютого 2014 року сталися сутички в центрі Києва, підпалено Будинок профспілок, снайпери вбили понад 70 євромайданівців, які стали Героями Небесної сотні.
Втік з країни
Вночі на 22 лютого тодішній президент Янукович втік з України.
Відстоювання власної гідності та свободи коштувало Україні багатьох життів патріотів.
13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про День Гідності та Свободи». Метою запровадження пам’ятної дати є утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору.
Ми продовжуємо щоденно виборювати свободу та незалежність України.
Слава Україні! Героям Слава!
За матеріалами УІНП
Читайте також: У Рівному вшанували Героїв Небесної сотні
- Болезаспокійливі ліки має призначити лікар?Людям, які страждають на артрити, запалення суглобів, добре знають про болезаспокійливий ефект диклофенаку. Він допомагає боротися із запаленнями, завдяки йому люди відчувають менше незручностей у повсякденному житті. Але завжди є підстави для «але».