Стан міжнаціональних відносин в області та проблемні питання етнічної, культурної та мовної самобутності нацменшин обговорили в Рівненській ОДА.
До участі в нараді приєднались представники одразу сімох національно-культурних спільнот. Йдеться про польське, чеське, німецьке, єврейське, вірменське та азербайджанське та білоруське товариства.
«Рівненська область є одним із поліетнічних регіонів України. Так, 70 різних національностей та народностей складають майже 4% населення регіону. Тому сьогодні вкрай важливо мати діалог з усіма меншинами Рівненщини», – сказала начальниця Управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.
Серед іншого йшлося про дотримання прав нацменшин, а також залучення закладів освіти до вивчення іноземних мов, культур і традицій.
До слова, впродовж 2023 року у сфері міжнаціональних відносин сталися певні законодавчі зміни. Зокрема, ухвалений новий Закон України «Про національні меншини (спільноти) України» з урахуванням більшої частини зауважень Венеціанської комісії, а також інші закони, які запобігають дискримінаційним проявам.
Також прийнята Державна цільова національно-культурна програма «Єдність у розмаїтті» на період до 2034 року, до якої увійшли обласні заходи. А також – Стратегія сприяння реалізації прав і можливостей осіб, які належать до ромської національної меншини, в українському суспільстві на період до 2030 року та розроблено обласний план заходів на 2024-2025 роки.
Джерело: Рівненська ОДА
Читайте також: Грант на 5 гектарів саду отримав бізнесмен з Сарненщини