Усі ми чули вислів «нездійсненна мрія». Але чи задумувалися ви колись, чому чимало наших прагнень залишаються лише в нашій уяві й ніколи не втіляться в реальності? Звісно, ніхто не має чарівної палички, за одним помахом якої можна реалізувати бажане. Однак часто ми самі відмовляємося від своїх мрій. Про причину такого явища розповіла відома психотерапевтка Галина ХИЛЮК.
Дорога до мрії – не завжди легка і безхмарна. На ній може бути чимало перешкод. І в більшості випадків цей шлях тривалий, складається з багатьох кроків.
На шляху до своїх прагнень людина матиме багато захоплення, радості від перших досягнень, розчарувань, смутку, великого бажання кинути і «плюнути» на все. Ці відчуття знайомі кожному, хто хоч раз намагався досягнути бажаного. Але зачасто ми можемо так і не почати рухатися назустріч мрії. Що ж заважає? Відповідь єдина для всіх – страхи і подальші виправдання своєї бездіяльності.
Багато хто думає: «Мені вже пізно цим займатися» або «Інші це можуть, але не я».
– Цікаво, що чую таке і від 20- і 30-літніх, – розповідає лікар. – Людина чекає миті, коли складуться якісь там «певні умови», щоб можна було розпочати діяти. Приміром, вдасться накопичити достатньо грошей, щоб почати займатися улюбленою справою. Чи обставини в родині складуться певним чином. Або каже собі: «Займатися тим, що хочу, – це ж неправильно, егоїстично, я з жиру дурію!»
Чимале значення для нас має й думка соціуму про наші дії. Адже кожен прагне отримати схвалення. Тому позиції: «Потрібно жити, як треба, правильно», або «Що скажуть рідні, близькі, друзі, сусіди?» і «Усі подумають, що я з глузду з’їхав» теж трапляються досить часто.
Страх помилитися, та ще й втратити те, чого немає (ймовірні можливості чи вигоди) паралізує. І людина обирає бездіяльність. Думка про те, що мрії не мають значення, а мислити потрібно тверезо теж хибна.
– Це руйнівне мислення, за межі якого вийти складно. Бо нам здається, що жити «правильно» – безпечніше. Хоча немає відчуття життя як такого, а лише існування на автопілоті зі страхом, гнівом, образами. Ступіть крок убік із звичного шляху, дозвольте собі вийти за рамки буденності, мрійте і відчувайте смак кожної секунди вашого життя! Насолоджуйтеся вашим шляхом до чогось бажаного. Він подарує вам не менше позитивних емоцій, ніж ціль вашої подорожі.
Наталія НИРКОВА