Психологи, собаки та коні: як реабілітували нацгвардійців із Рівного

Психологи, собаки та коні: як реабілітували нацгвардійців із Рівного

Діліться інформацією з друзями:

Рівненські військовослужбовці Національної гвардії взяли участь у програмі короткотривалої психологічної реабілітації «Декомпресія». Це один із ключових етапів у відновленні боєздатності підрозділу після бойових завдань.

Про це повідомляє пресслужба рівненського підрозділу НГУ.

У межах програми з гвардійцями працювали військові психологи. Вони провели комплексну психодіагностику, індивідуальні консультації та дебрифінг. Медичний персонал обстежив фізичний стан бійців і організував оздоровчі процедури.

«Учасники бойових дій часто стикаються з серйозним психологічним навантаженням, яке може призвести до порушень сну, агресивності чи проблем у соціальних і сімейних стосунках. Тому в рамках програми ми використовуємо різноманітні психологічні, соціальні та медичні заходи, аби допомогти військовим адаптуватися після повернення з фронту», – пояснив капітан Артур Конько, т.в.о. начальника служби психологічного забезпечення.

Психологи, собаки та коні: як реабілітували нацгвардійців із Рівного - фото 1

Одним із елементів декомпресії стала робота з собаками психоемоційної підтримки — сучасний і дієвий метод у сфері реабілітації. До занять залучили трьох чотирилапих помічників: Гаєчку, Річарда та маленького Грея.

«Спілкування з тваринами знижує емоційне напруження, покращує психологічний стан, зменшує тривожність. Це також сприяє формуванню довіри в колективі, що дуже важливо при роботі з психологічними травмами», – зазначила кінологиня Вікторія Пирогова.

Фінальним етапом реабілітації стала іпотерапія — спілкування з кіньми. Гвардійці відвідали кінний клуб, де мали змогу ближче познайомитися з тваринами та спробувати себе у верховій їзді.

«Їзда на конях позитивно впливає не лише на емоційний стан, а й допомагає покращити фізичну форму», – пояснила власниця клубу Ірина Демидюк.

Враженнями від участі в програмі поділився один із гвардійців. «Ми поспілкувалися з побратимами, пройшли медобстеження, відвідали кінний клуб і взяли участь у каністерапії. Найбільше сподобалася іпотерапія – вона допомогла відволіктися і зарядитися позитивом», – розповів боєць Нацгвардії Микола.

  Читайте також: Конклав кардиналів Католицької Церкви вибрав Папу Римського