fbpx
Прикраси, знайдені біля Запоріжжя і яким понад 2300 років, показали українські науковці

Прикраси, знайдені біля Запоріжжя і яким понад 2300 років, показали українські науковці

Діліться інформацією з друзями:

У похованні скіфських часів у Запорізькій області українські археологи знайшли коштовності, які належали молодій жінці.

Як повідомили у Скарбниці Національного музею історії України, прикраси були знайдені поблизу с. Велика Знам’янка, Запорізької області, на території кургану №10, і датуються 350–325 рр. до н. е.

Прикраси, знайдені біля Запоріжжя і яким понад 2300 років, показали українські науковці - фото 1
Фото: Національний музей історії України.

Сережки з колекції Скарбниці Національного музею історії України належали скіф’янці, якій, за визначенням антропологів, виповнилося приблизно 20-23 роки.

В її костюмному комплексі також виявили золоту нашийну гривну й намисто з «глухого», тобто непрозорого скла. У потойбічний світ молоду жінку супроводжувала служниця.

При померлій знайшли ще й зброю: стріли та спис. Можливо, на неї покладали функції жриці богині Аргімпаси (богині любові й покровительки скіфів царських), в обрядах вшануванні якої певну роль відігравала зброя.

Основна деталь сережок – підвіска, що виготовлена з двох пластин, вирізаних за контуром композиції. Пластини спаяно між собою, а між ними наглухо закріплено високу дротяну дужку у вигляді гачка. На лицьовій пластині відтворено фронтальне зображення богині в ошатному вбранні, яка сидить у величній позі на троні, прикрашеному зображеннями сфінксів і баранів. Ці тварини є символами родючості, втіленням якої є й сама богиня.

Унизу та з боків на дротяних кільцях до основної частини сережок прикріплено підвіски краплеподібної форми.

Читайте також: Виставка малюнків дітей зі Здолбунівської громади відкрилась в американському місті Маршалтаун