У Рівному відбулася презентація історико-культурного дослідження «Простір трьох кладовищ на вулиці Литовській: ревіталізація пам’яті про етнічне пограниччя Рівного», що реалізувалося в межах проєкту Re_HERIT 2.0: Спільна відповідальність за спільну спадщину.

Автор дослідження — Петро Долганов, кандидат історичних наук, науковець Center for Urban History та член редколегії журналу «Україна Модерна». Він відновлює історію простору, відомого в Рівному як «Єврейка», де розташовувалися православне, юдейське та інфекційне кладовища з XVIII ст. до середини XX століття.
У центрі уваги дослідження — еволюція функцій і символізм території, а також процес витіснення пам’яті про неї з міського наративу. Результати виявили раніше замовчувані факти, які стали шокуючою новиною для багатьох жителів міста.
Автор також порушує важливі питання:
- Як пам’ятати простори, які зникли фізично, але залишилися в колективній свідомості?
- Звідки виникла неформальна назва «Єврейка»?
- Як цей простір вписується в сучасні деколонізаційні тренди?
🔜 Незабаром повний текст дослідження буде розміщено на сайтах Re_HERIT 2.0, Рівненської міської ради, Стратегії розвитку культури Рівного та Управління культури і туризму.

📆 29 липня о 17:00 відбудеться онлайн-презентація, де автор представити порівняльне дослідження простору. Попередня реєстрація за ПОСИЛАННЯМ. Учасникам розішлють доступ на Zoom.
Проєкт здійснюється Центром міської історії та Агенцією економічного розвитку PPV, за підтримки Європейського Союзу.
Ця подія — важливий крок до ревіталізації історичної пам’яті Рівного, який нагадує, що кожен клаптик землі несе свою історію й потребує уваги суспільства.
Фото Марини Долганової.
Джерело: Управління культури і туризму РМР
Читайте також: Мистецький вечір «Сенси» у Рівному: музика, що говорить із серцем