У Рівненському центрі ПТО ДСЗ нині активно виправляють «освітні перекоси» 90-х, готуючи фахівців затребуваних на ринку праці робітничих професій.
На початку 90-х спостерігався справжній «бум» у здобуванні населенням вищої освіти. Як показало життя, більша частина усіх дипломів так і не згодилися їх власникам. Натомість в усі часи, а сьогодні – особливо, затребуваними були й залишаються саме робітничі професії.
Про це повідомляють у Рівненському навчальному центрі.
Заступник директора РЦПТО з методичної роботи Оксана Зигалова розповіла про пріоритети при виборі професії через службу зайнятості:
— Картина на ринку праці й у сфері професійно-технічної освіти змінилася з початком повномасштабного вторгнення. Чоловіки захищають кордони країни, а жінки заступають їх на робочих місяцях. За останні два роки у Рівненському центрі ПТО ДСЗ пройшли навчання, перепідготовку чи підвищення кваліфікації понад 14 тисяч осіб, з них близько 2 тисяч – за власні кошти чи кошти роботодавця. 70% наших слухачів нині – жінки. Ми спостерігаємо поступове згладжування так званих гендерних кордонів в обранні професії. Наприклад, не так давно в Олександрійському навчальному відділені дві жінки навчалися за професією «Електрозварник ручного зварювання 2 розряду». Серед наших випускників є жінки-верстатники деревообробних верстатів, фахівці ІТ-сфери. Є приклад, коли жінки отримували права водія категорії С, тракториста. Нині вже друга жінка в історії Гощанського навчального відділення опановує професію коваля. Чому це відбувається? Тому що прогрес не стоїть на місці та технологічий процес у так званих чоловічих професіях суттєво полегшився. Тому жінки фізично можуть витримувати ці навантаження.
Чому професію коваля обирають жінки
Слухачка Гощанського навчального відділення Тетяна Поліщук, що нині вчиться на коваля, раніше працювала заготівельником молока, продавцем у магазині. Проживає у селі Бочаниця Гощанської ОТГ. Як звичайна сільська жінка, порається на городах, вирощуючи врожай, доглядає живність у хліві, виховує двох дітей і дає лад у своїй хаті. Голова сімейства нині на фронті. Тож усі клопоти – на її плечах. Проте не в характері жінки жалітися, адже зараз, у час війни, треба заміщувати чоловіків у тилу. Тож вирішила спробувати себе у новій професії й говорить, що їй вона подобається, у майбутнє дивиться з оптимізмом. А як інакше? Адже їй стільки треба зробити біля власної хати, яку недавно почали будувати, ну хоча б людський паркан і браму. Та й у побутових дрібницях знайде, де використати набуті навички.
– Чому саме професія коваля? А кажуть, що треба спробувати, щоб потім не шкодувати. Була зареєстрована як безробітна у службі зайнятості, передивлялася вакансії. Але чітко знала, що саме хочу і попросилася на навчання за професією «Коваль ручного кування». Не шкодую, бо майстер виробничого навчання Сергій Торуля дуже чітко і дохідливо усе пояснює. З боку працівників навчального відділення – дуже хороше ставлення. Полюбила практичні заняття у майстерні. Приємно відчувати, що ти можеш зробити елемент до кованого виробу із розжареного прута арматури. А перші мої вироби – скоби для ЗСУ.
Викладачі дарують людям майбутнє і надію
– Рівненський центр ПТО ДСЗ є успішним закладом освіти для дорослих, – говорить директор центру Наталія Бура. – Наші викладачі й майстри виробничого навчання є андрагогами*, які повною мірою володіють професійними компетентностями для надання освіти дорослим з урахуванням їхніх вікових, освітніх, професійних, особистісних характеристик та мотивацій. Маючи великий досвід у навчанні дорослих, вони вміють знаходити індивідуальні підходи до слухачів, що позитивно відображається на реалізації особистості. Без перебільшення скажу, що вони дарують людям майбутнє і надію.
Увага! Наступна група за професією «Коваль ручного кування» стартує 9 квітня. Термін навчання – 5 місяців. Чекаємо саме на тебе!
*Андрагог – працівник сфери освіти, що володіє професійними компетентностями для надання освіти дорослим з урахуванням їхніх вікових, освітніх, професійних, особистісних характеристик та мотивацій.
Читайте також: Сталі відомі всі пари у плей-оф 1/4 фіналу Суперліги
- Легалізація найманої праці – основні завдання та шляхи їх виконанняОсновним завданням відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності у Рівненській області Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці є збільшення кількості застрахованих осіб, тобто збільшення працівників з належно оформленими трудовими відносинами. Так, з метою забезпечення зростання кількості осіб,…