Про шлях до патронату розповіли “живі книги”. Історії батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу, прийомних батьків та патронатних вихователів прозвучали у новому форматі у Рівному. 16 жовтня у місті відбувся захід із циклу «Жива книга», де сторінками свого життя ділилися люди, які стали родиною для дитини.
Зустріч організувала міжнародна благодійна організація «Партнерство «Кожній дитині» у співпраці з Рівненською обласною військовою адміністрацією. Серед понад 70 гостей були керівники служб у справах дітей, представники бізнесу, благодійних та громадських організацій, а також медійники. Відкрив захід голова Рівненської ОВА Олександр Коваль.
Нині на Рівненщині дев’ять патронатних вихователів разом із помічниками надають послугу патронату — професійного догляду, виховання та реабілітації дітей, які тимчасово не можуть проживати у своїй сім’ї. Таке влаштування короткострокове — на кілька місяців, поки біологічні батьки долають скруту або дітям знайдуть нову родину: прийомну сім’ю, усиновлювачів чи опікунів.
Незабаром в області з’явиться ще п’ять патронатних сімей, які вже завершили навчання і готуються прийняти дітей. А втім, цього все одно недостатньо, адже дітей, які потребують сімейного тепла, набагато більше.
«Дякую людям із великим серцем, які взяли на себе таку відповідальну місію. Усі патронатні родини заслуговують подяки і поваги. Такі як вони будують нову країну і точно разом зі Збройними силами України наближають перемогу. Наразі в області різними формами сімейного виховання охоплені 95% дітей, які втратили родину. Їх виховують у 48 прийомних родинах, 23 будинках сімейного типу та 9 патронатних родинах», — зазначив Олександр Коваль.
Про шлях до патронату розповіли “Живі книги”
Серед «живих книг» були ті, хто розповів про свій шлях до патронату. Поговорили про труднощі, до яких потрібно бути готовими під час адаптації дитини та стереотипи, які заважають людям стати патронатними вихователями, прийомними батьками чи опікунами.
Житель села Чудель Сарненської громади Володимир Хомич та його дружина пані Валентина офіційно стали патронатними вихователями 24 серпня 2024 року, але про дітей-сиріт вони піклувалися протягом усього життя. Наразі сім’я має на вихованні 6 дітей від 6 до 16 років. Планують також офіційно оформити будинок сімейного типу.
Цікаво, що син та дві доньки подружжя Хомичів також планують надавати послугу патронатного виховання і зараз проходять навчання.
Жителька Рівного Любов Лідавець та її чоловік Юрій подали документи на оформлення послуги патронатного виховання 25 січня 2022 року, але через повномасштабне вторгнення змогли пройти навчання лише у серпні. Подружжя мріяло про це багато років, все своє життя пані Любов волонтерила в дитячих та сімейних таборах і здобула освіту вчителя початкових класів.
Любов та Юрій мають своїх чотирьох дітей. Поки вони були маленькі і не мали окремої кімнати, у батьків не було змоги оформити патронат. Але згодом вдалося придбати більше житло і в лютому 2023 року офіційно створити патронатну сім’ю.
«Так символічно 8 березня 2023 року у нас з’явилася перша дівчинка з інвалідністю, яка перебуває у нас і досі. А взагалі за весь час патронату мали дві дитини. Так сталося, що коли я почула, що в пологовому відмовилися від немовляти, то відразу попросила, щоб цю дівчинку дали нам. Вона була у нас лише три тижні, після чого її рідна мама все ж приїхала і забрала дитину», — розповіла пані Любов.
Зустрічі із циклу «Живих книг» відбудуться ще в 10 областях України
Наступні зустрічі із циклу «Живих книг» відбудуться протягом жовтня ще в 10 областях України: Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській / м. Києві, Одеській, Полтавській, Чернівецькій.
Нині в Україні створено 379 патронатних сімей, під тимчасовим прихистком яких перебуває 771 дитина. Від початку року з’явилися 101 нова патронатна сім’я.
Очікується, що завдяки проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату», який працюватиме півтора року з лютого 2024-го, кількість патронатних сімей в Україні зросте до 500. У проєкті беруть участь 184 громади з усієї країни, зокрема 5 громад Тернопільської області.
Проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» виконується спільно Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Партнерством «Кожній дитині», Міністерством соціальної політики України, Національною соціальною сервісною службою України, Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей за фінансової підтримки Європейського Союзу та Австрійської Агенції Розвитку (ADA).
Читайте також: Житло для релокованих будинків сімейного типу придбають на Рівненщині
- На вічний спочинок відійшла Ангелина Паламар – розвідниця УПАВідійшла у вічність видатна зв’язкова Української Повстанської Армії пані Ангелина Паламар – розвідниця періоду визвольних змагань нашого народу у XX столітті. За ідею Української Держави Ангелина Омелянівна та її сімʼя зазнали від росії багато лиха і болю.