fbpx

Правила відвідування лісових масивів, збір дикоросів, мінна безпека та спеціальні місця для відпочинку

Діліться інформацією з друзями:

Орієнтовний час читання: 3 хвилини

Про це сьогодні йшлося на брифінгу в Рівненській ОДА.

Спікер – перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін. Модерував захід директор департаменту цифрової трансформації та суспільних комунікацій ОДА Олександр Поліщук.

На брифінгу

Сергій Подолін нагадав, що рішенням, прийнятим 12 червня на засіданні Ради оборони області, дозволено збирати лісові дикороси (гриби, ягоди та лікарські трави) на всій території області, за винятком шести прикордонних територіальних громад. Відвідувати ліси суворо заборонено у Локницькій, Зарічненській, Висоцькій, Миляцькій, Старосільській та Березівській громадах.

«В час війни лісові прикордонні масиви виконують захисну функцію. Там працюють військові. У прикордонних територіях Рівненщини частина лісів заміновані. Для цивільних громадян це може нести небезпеку. Вони закриті для відвідування. Трагічний випадок на Житомирщині нагадав нам про головне – ні в якому разі не можна нехтувати правилами, які бережуть життя і здоровʼя», – наголосив Сергій Подолін.

У Рівненській області у сезон заготівлі дикоросів безкоштовно їх збір може здійснюватися громадянами для власного споживання. Заготівля для потреб комерційної та виробничої діяльності проводиться на підставі спеціального дозволу – лісового квитка.

Також Сергій Подолін розповів про розподіл загальної площі земель лісового фонду Рівненщини за відомчою підпорядкованістю. Так, територія лісів області становить 838,6 тис. га, з них: 716,7 тис. га належить ДП «Ліси України», 12,5 тис. га – Міноборони, 42,3 тис. га – заповідник, 67,1 тис. га – сільгоспкооперативи.

Як нагадав Сергій Подолін, мешканцям Рівненщини варто пам’ятати, що на сьогодні в області діє заборона на відвідування лісових масивів. Відповідний наказ підписав голова Рівненської ОВА Віталій Коваль 23 березня з метою мінімізувати кількість пожеж у лісі. Відвідувати ліс мають право силовики, військові, рятувальники та лісівники.

ДП «Ліси України» пропонує альтернативу відпочинку в лісі – рекреаційні центри. Вони обладнані альтанками та спеціальними місцями для розпалення багаття, що унеможливлює виникнення лісових пожеж. Це безпечний та комфортний відпочинок у лісі. Таких лісових зон відпочинку на Рівненщині лісівники облаштували 125.

Посилання на карту рекреаційних пунктів, де можна відпочивати абсолютно безкоштовно http://surl.li/jlqnh

Нині значно збільшилися ризики виникнення пожеж на відкритих територіях та у природних екосистемах через підвищення температурного режиму.

За інформацією рятувальників на території лісових масивів області вже сталося 20 пожеж, які розповсюдилися на площу 46,5 га, та 2 пожежі на торфовищах, площею 1,15 га.

Також зафіксували 119 пожеж у природних екосистемах, здебільшого це горіння сухої трави, очеретів, чагарників та побутового сміття. Матеріальні втрати завдані такими пожежами становлять понад 37 млн. грн.

«Відвідування лісу під час пожежонебезпечного періоду у рази збільшує ризик виникнення лісових пожеж, адже переважна більшість загорянь у лісі трапляється саме через людський фактор. В такі важкі часи, коли держава задіює максимальний ресурс на боротьбу з ворогом та ліквідацію наслідків збройної агресії, ДСНС затрачає дуже вагомий ресурс для ліквідації наслідків людської недбалості. Тому просимо зараз утриматися від відвідування лісу: це врятує і вас, і природу», – закликав Сергій Подолін.

Він також нагадав, що за порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачені штрафи для громадян у розмірі від 1530 грн, а в окремих випадках – кримінальна відповідальність.

  • Нагадаємо, що відвідування лісів у прикордонних зонах є смертельно небезпечним.
  • Нехтування попереджувальними знаками «СТОП МІНИ» смертельно небезпечно.
  • Виконання розвороту на лісовій дорозі може спричинити наїзд на міну.
  • З’їжджати із лісової дороги на узбіччя заборонено.
  • Розтягувати або перетинати штучно створені завали деревини у лісі становить смертельну небезпеку.
  • Будьте уважні! У визначених місцях нанесені відповідні відмітки та встановлені попереджувальні знаки. Подбайте про рідних та близьких, інформуйте їх про небезпеку, яку несе нехтування попереджувальними знаками.

Рівненська ОВА

Читайте також: У Рівному провели в останню путь Героя Романа Карплюка