fbpx

Православна Церква України переходить на новоюліанський календар

Діліться інформацією з друзями:

Православна Церква України переходить на новоюліанський календар відсьогодні, 1 вересня 2023 року. Календарна реформа відбуватиметься поступово, щоб усім дати можливість прийняти необхідні зміни поступово й усвідомлено.

Сьогодні, 1 вересня, Православна Церква України переходить на новоюліанський календар. Про це повідомила пресслужба церкви.

“З початком церковного новоліття, Православна Церква України переходить на новоюліанський календар. Таким чином реалізовується відповідне рішення найвищої владної соборної інституції нашої Церкви – Помісного Собору”, – йдеться в повідомленні.

Що саме зміниться у наступному церковному році.

“Дати нерухомих свят, постів, загальниць, дні вшанування пам’яті святих змістяться на 13 днів назад (будуть відзначатися на 13 днів раніше). Наприклад: 8 (а не 21) вересня відзначатимемо свято Різдва Пресвятої Богородиці, 14 (а не 27) вересня – Воздвиження Хреста Господнього, 1 (а не 14) жовтня відзначатимемо Покрова Пресвятої Богородиці. З 15 листопада по 24 грудня триватиме Різдвяний піст, а Різдво Христове святкуватимемо 25 грудня”, – йдеться в повідомленні.

Є зміни й щодо церковних постів.

“В наступному році Петрів піст не буде загальним, бо Свята П’ятдесятниця буде святкуватися 23 червня, а день святих першоверховних апостолів Петра і Павла — вже 29 червня. Отже, не існуватиме визначеного періоду посту, який мав би розпочатися за тиждень після дня Святої Трійці. Але для тих, хто бажає поститися за прикладом розвʼязання цього питання в інших Помісних Церквах може бути взятим для посту період після свята святих апостолів Петра і Павла – з 1 по 5 липня. Великий піст триватиме з 18 березня по 4 травня. Пасха у 2024 році припадає на 5 травня. Тут нагадаємо, що ця дата є спільною і для тих, хто дотримується юліанського, і для тих, хто живе за новоюліанським календарем. Адже календарна традиція щодо обчислення Пасхалії є загальною для всіх Помісних Православних Церков”, – повідомляють у ПЦУ.

Зазначається, що календарна реформа відбуватиметься без примусу, щоб усім дати можливість прийняти необхідні зміни поступово й усвідомлено.

“Кілька років тривала підготовка до цього історичного рішення переходу на більш сучасний і точний календар, яким давно вже послуговується більшість Помісних Православних Церков. Водночас Помісний Собор зберіг за парафіями та монастирями, які цього бажають, право використовувати старий (юліанський) календар”, – йдеться далі в повідомленні.

  • У Рівному ВПО випікали паски до Великодня
    Мами з дітками, які через війну залишити рідні домівки й оселилися на Рівненщині, взяли участь у великодньому майстер-класі. Його, спільно з партнерами – представниками соціально відповідального бізнесу, організували фахівці КЗ “Денний центр соціально – психологічної допомоги” РОР. Цей комунальний…