fbpx

Працівники “Рівнеазоту” відзначають сьогодні професійне свято

Діліться інформацією з друзями:

Про Рівнеазот нині згадують нечасто. Зате, на щастя, й поганих, як скажімо, в попередні роки, новин немає. Натомість є хороші. Для прикладу, у першому кварталі рівненський хімічний гігант збільшив обсяги виробництва продукції на 30%. А отже, найбільше підприємство міста, незважаючи на економічні потрясіння, продовжує жити. І не просто жити і працювати, а й розвиватися.

Зокрема, за І квартал 2020 року, як повідомив пресцентр товариства, ПрАТ «Рівнеазот», що входить в групу підприємств азотного бізнесу Group DF, виробило 202,1 тис. тонн мінеральних добрив. Зокрема, 149,5 тис. тонн – аміачної селітри, 42,8 тис. тонн – вапняково-аміачної селітри, 9,8 тис. тонн – аміаку водного технічного. Підприємство також випустило 91,8 тис. тонн аміаку технічного та 144,4 тис. тонн неконцентрованої азотної кислоти.

«Ми продовжуємо зростати. Підприємство забезпечило аграріїв найбільш затребуваними у весняний період видами мінеральних добрив та повністю виконує свої зобов’язання перед агровиробниками. В першому кварталі, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, обсяги виробництва збільшились майже на третину. Найбільше зросло виробництво аміаку (+350%). Також збільшилися і об’єми продуктів переробки аміаку – аміачної селітри (+2%) та аміачної води (+166%).
Базових причин такого зростання декілька. Перша – це діюче ембарго на ввіз російських добрив на територію України. Захисні заходи частково спрацювали. Друга, і основна причина – підприємство було повністю забезпечене газом за прийнятними цінами в зимовий період. Третє – поступово зростає попит на міндобрива. Багато наших клієнтів реально збільшують обсяги внесення добрив на гектар», – прокоментував  голова Правління ПрАТ «Рівнеазот» Михайло Заблуда.

Тож рівненський хімічний гігант знову відвойовує свої лідируючі позиції на ринку міндобрив.

Наша довідка:

На ПрАТ «Рівнеазот» нині працюють цехи з виробництва: аміаку А-2 (проєктна потужність 1200 т/добу); аміаку водного технічного А-1 (проєктна потужність 1410 т/добу); азотної кислоти неконцентрованої НАК (проєктна потужність 2520 т/добу); аміачної селітри АС (проєктна потужність 1560 т/добу); вапняково-аміачної селітри СМД (проєктна потужність 1200 т/добу), діоксиду вуглецю зрідженого А-1 (проєктна потужність 18 т/добу); двоокису вуглецю твердого А-1 (проєктна потужність 9 т/добу); азоту рідкогоо А-1 (проєктна потужність 1,08 т/добу); кисню технічного А-1 (проєктна потужність 3 т/добу). У 2019 році підприємство виготовило 843 тис. тонн мінеральних добрив. Зокрема, 587 тис. тонн – аміачної селітри, 221 тис. тонн – вапняково-аміачної селітри, 35 тис. тонн – аміаку водного технічного. ПрАТ «Рівнеазот» також виробило 292 тис. тонн аміаку технічного та 604 тис. тонн неконцентрованої азотної кислоти.

Василь БУСЬКО

Постійно бути в курсі новин вам допоможе telegram-канал газети «7 днів»