fbpx

Працівник може припинити роботу, якщо в офісі спекотно

Діліться інформацією з друзями:

Влітку ми потерпаємо від спеки, яка часто-густо не спадає до кінця вересня. А ви знали, що за комфортні умови праці відповідає роботодавець? 

Незвичні до високих температур українці або тихо страждають на робочому місці від кліматичних перекосів, або намагаються “злиняти” у відпустку, або пробують власними силами створити собі бодай мінімальний комфорт. При цьому мало хто знає, що прохолода і комфорт на робочому місці – це не примха працівника, а виробнича необхідність, і, відповідно, забезпечення її є обов’язком працедавця, незалежно від форми власності.

Під час роботи у спеку в офісі верхня межа температури на постійних робочих місцях, де працівник проводить понад половину робочого часу або не менше 2-х годин поспіль, — + 28°С. Якщо температура в офісі в теплий період року не перевищує +28°C, працівники можуть перебувати на робочих місцях повний робочий день, проте їхня працездатність знизиться. Вищі показники – підстава припинити роботу.

Однак самовільно залишити офіс працівник не має права. Це буде порушенням трудової дисципліни. Для поліпшення роботи у спеку роботодавець може: тимчасово надати для роботи інше приміщення; залучити працівників у межах трудової функції до роботи на інших дільницях; обладнати приміщення за допомогою кондиціонерів, вентиляторів, зволожувачів повітря.

Улітку оптимальні показники для офісів, де персонал працює за комп’ютерами й без фізичних навантажень: температура у приміщенні – 23-25°C; відносна вологість повітря – 40-60%.

Якщо немає можливості створити належні умови праці за допомогою кондиціонерів, вентиляторів, зволожувачів повітря, перевести працівників в приміщення з прийнятною температурою, скорочується час перебування працівників на робочих місцях – або за рахунок додаткових перерв, оголошенням простою тощо.

За підвищеної температури бажано не допускати до роботи осіб молодших 25 і старших 40 років. Робота за температури повітря понад 37°С є роботою у небезпечних (або екстремальних) умовах. За цієї температури проводити роботи на відкритому повітрі не рекомендовано.

Якщо працівники виконують роботи середньої тяжкості за температури повітря понад 30°С, вони мають випивати не менше 0,5 л води на годину – по одній склянці кожні 20 хвилин. Нагадаємо, Літо ще здивує рекордами, запевняють синоптики

Довідково про те що за комфортні умови праці відповідає роботодавець у ст. 21 КЗпП; ст. 13 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694 XII; ст. 4 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994 № 4004-XII.