fbpx

Повний спектр соцпослуг планують надавати у рівненському будинку ветеранів

Діліться інформацією з друзями:

Будинок ветеранів АТО/ООС має функціонувати у режимі 24/7. Таке завдання ставлять перед ним міська влада, волонтери, громадські активісти й самі учасники бойових дій на сході України. А щоб так і було, минулого тижня зібрали розширену нараду, на якій вирішували, що необхідно для того, аби ветеранська локація слугувала комфортним місцем як для самих «атовців», так і родин загиблих воїнів.

– Таке приміщення просто не має права працювати кілька годин на день, – зауважила волонтерка Вікторія Шинкаренко. – Для міста, вважаю, повноцінна робота ветеранського простору також буде великим бонусом. Бо тоді будь-якого «атовця», який звернеться до міської влади, можна буде сміливо направляти в Будинок ветеранів, де вирішуватимуться всі питання.

Аби втілити задумане, вирішили на базі Будинку ветеранів АТО/ООС створити комунальний заклад. Він, на переконання секретаря Рівненської міської ради Віктора Шакирзяна, має стати простором, де учасники війни, родини загиблих воїнів, волонтери зможуть почуватись, як удома. Тут має надаватися соціальна й психологічна допомога, відбуватися важливі заходи, проходити адаптація військових до мирного життя.

– Отож, було прийняте рішення, – каже Віктор Шакирзян, – створити комунальний заклад, який буде працювати у режимі 24/7, як цього й хочуть ветерани. І ми будемо цьому всіляко сприяти. Думаю, вже на найближчій сесії проголосуємо за проєкт рішення, який дасть можливість цей задум втілити. Разом маємо зробити все, аби люди, які пожертвували собою заради країни, відчували нашу вдячність і справжню турботу.

Під час організованої зустрічі, в якій також взяли участь депутати Рівнеради та представники профільних управлінь міськвиконкому, детально обговорили всі пункти, що стосуються створення комунального закладу. Крім того, торкнулися питання як підтримки його діяльності з бюджету міста, так і можливості фінансування з інших джерел – державних і недержавних інститутів та міжнародних донорів.

Василь ГЕРУС

Пряма мова
Сергій РИБАЧОК, депутат Рівнеради:
– Хочу сказати, що це надважливий проєкт для Рівного, бо у структурі міської влади поки що немає такого підрозділу, який може повноцінно займатися проблемами і потребами ветеранів. Тому ми просто зобов’язані створити комунальний заклад, який взяв би на себе надання всього спектру соціальних послуг, на які заслуговують учасники АТО/ООС та члени родин загиблих воїнів. Відповідно ми провели розширену нараду за участю працівників управління комунальної власності, управління праці та соціального захисту населення, представників ветеранської спільноти, на якій дійшли спільних рішень, що є першим кроком до створення повноцінного комунального закладу.

 

 

 

 

Максим ВАВРЕНЮК, волонтер, учасник АТО:
– Це дуже хороша справа. Будинок ветеранів має стати місцем, де проходитимуть реабілітацію ветерани АТО/ООС та рідні загиблих бійців – їхні батьки, дружини, діти. Я сам спершу займався волонтерством, а потім у 2015-2016 роках захищав незалежність України на сході. Тому знаю, як хлопцям важко на війні, як складно їм адаптуватися у мирному житті, як боляче наштовхуватися на черству бюрократію. Перші півроку дуже тяжко ввійти у нормальну колію. Про те, що відбувається в душі, неможливо передати навіть психологу. Зрештою, найкращі психологи – це ті хлопці, які були на війні, які бачили смерть на власні очі, які знають і розуміють проблеми, що мучать бійців. Хтось пішов на війну, маючи не виплачені кредити. Інші мали негаразди у сім’ях. Деякі залишили вдома хворих дітей чи батьків. Але вони пішли, щоб боронити рідну землю. Повернувшись додому, інколи залишаються сам на сам зі своїми проблемами. Мені допомогла стати після війни на ноги моя сім’я – дружина і дитина, які дуже за мене переживали. А ще робота. Але не в усіх така дбайлива сім’я. Дехто залишається навіть без роботи. Тому їм потрібна підтримка, спілкування, арт-терапія, психологічна реабілітація. Вони повинні знати, що не самі. Тож у Будинку ветеранів завжди знайдуть тих, хто подасть їм руку допомоги.