fbpx
Куди звертатися у Рівному для оформлення муніципальної няні

Куди звертатися у Рівному для оформлення муніципальної няні

Діліться інформацією з друзями:

Послуга “муніципальна няня” стала доступніша. Соціальний захист населення – невід’ємна частина політики держави, відповідальної за добробут, розвиток і безпеку своїх громадян. Це той чинник, від ефективності якого залежить цивілізаційний розвиток будь-якого суспільства. З’ясування сутності соціального захисту, його місця в політиці соціальної держави набуває особливої актуальності у складних умовах сьогодення, адже соціальний захист – це засіб збереження стабільності й злагоди в суспільстві. 

 Призначення всіх видів соціальних допомог, компенсацій і житлових субсидій (до жовтня цього року) делеговані державою повноваження для реалізації їх на місцях. І тому департамент соціальної політики Рівненської міської ради докладає максимум зусиль для забезпечення містян і нових рівнян своєчасною підтримкою з боку держави.

 Департамент вживає всіх можливих заходів щодо забезпечення як прийому всіх охочих з оформлення соціальних допомог і житлових субсидій, так і вчасного їх призначення. Адже надійний соціальний захист населення є основним напрямом діяльності департаменту.

Серед прикладів державної підтримки для вимушено переміщених осіб якою вони можуть скористатись є послуги “муніципальної няні”

Компенсація послуги «муніципальна няня»

 Відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» є щомісячною адресною компенсаційною виплатою заявнику послуги «муніципальна няня» за здійснення догляду за дитиною протягом місяця. Раніше такою послугою могли скористатися лише батьки, опікуни дитини, яка потребує додаткового догляду, або батьки, опікуни, які є особами з інвалідністю I чи II групи та мають дитину до 3-х років. Послуга “муніципальна няня” стала доступніша.

7 червня Кабінет Міністрів України прийняв зміни, якими збільшено вік дітей до 6-ти років і розширено надання послуги для таких категорій:

  • – внутрішньо переміщені особи;
  • – сімей, які проживають на територіях, де в умовах воєнного стану садочки не працюють.

Зверніть увагу! ВПО можуть скористатися послугою «муніципальна няня» незалежно від місця проживання та без прив’язки до функціонування садочків. 

Хто така «муніципальна няня»

«Муніципальною нянею» може бути: 

  • фізична особа – підприємець (КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91). Така няня може забезпечувати догляд одночасно не більш як за 3-ма дітьми з однієї чи різних сімей. 

Догляд за дитиною здійснюється або за адресою, визначеною працівником, або за однією з адрес проживання дітей за письмовою згодою батьків усіх дітей, про що зазначається в договорі про здійснення догляду за дитиною (далі — договір). Також у договорі визначаються умови з організації заходів безпеки дітей. 

  • юридична особа (КВЕД 78.20 та/або КВЕД 85.10) – може доглядати одночасно не більше 6-ти дітей з однієї чи різних сімей за адресою, визначеною муніципальною нянею, або за однією з адрес проживання дітей за письмовою згодою батьків усіх дітей, про що зазначається в договорі. При цьому догляд за 6-ма дітьми має здійснюватися двома працівниками. Муніципальна няня, яка є юридичною особою, зобов’язана організувати та забезпечити безперешкодний доступ дітей до укриття.

Важливо! «Муніципальною нянею» не можуть бути родичі першого ступеня споріднення (тобто батьки).

Послугою «муніципальна няня» можуть скористатися батьки, опікуни дитини, які доглядають за:

  • дитиною до 3-х років, якщо один із батьків, опікунів є ВПО; 
  • дитиною до 6-ти років, яка разом із батьками, опікунами проживає на територіях, де неможливо забезпечити функціонування садочків. Про припинення діяльності закладів дошкільної освіти потрібно надавати підтвердження (це копія рішення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради. У разі розміщення такого рішення на сайтах відповідної ради, підтвердження не надається); 
  • дитиною до 6-ти років, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи;
  • дитиною до 6-ти років, яка потребує додаткового догляду. Зокрема, це дитина з інвалідністю, або хвора на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або дитина, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органу, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність.

Відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» не призначається батькам, які є батьками-вихователями, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства, та батькам, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Батьки, опікуни дитини, які є ВПО, або проживають на територіях, де садочки не працюють, мають право скористатися послугою «муніципальна няня», якщо відповідають хоча б одній із таких умов:

  • не перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку;
  • працюють (за трудовим договором (контрактом) або на інших умовах, передбачених законодавством;
  • забезпечують себе роботою самостійно (як ФОП)); 
  • здійснюють перепідготовку або підвищення кваліфікації;
  • беруть участь у громадських роботах; 
  • беруть участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку зі збройною агресією російської федерації проти України.

Зверніть увагу! Якщо батьки (один із них) безробітні, щоб скористатися послугою “муніципальна няня”, мають перебувати на обліку в центрі зайнятості не більш як шість місяців.

Куди звертатися батькам, опікунам, щоб скористатися послугою

Заяву та необхідні документи потрібно подати до департаменту соціальної політики РМР за адресою: м.Рівне, вул. Соборна, 12.

Який розмір відшкодування передбачений та як виплачується

Розмір відшкодування становить 100 % мінімальної заробітної плати в погодинному розмірі, встановленої станом на 1 січня відповідного року, за одну годину догляду, але не більше ніж 165 годин на місяць.

Розмір мінімальної заробітної плати на 2024 рік – 7 100 грн. 

Важливо враховувати, що 7 100 грн – це відшкодування на здійснення догляду за однією дитиною. 

Якщо «муніципальна няня» доглядає за 3-ма дітьми, сума відшкодування становить 21 300 грн (граничний розмір при повній завантаженості, якщо кількість робочих годин менше, то і сума відшкодування буде менша).

Зазначена сума виплачується щомісяця заявникам послуги, тобто батькам чи опікунам. 

Між заявниками та «муніципальною нянею» укладається договір у письмовій формі. У договорі зазначається назва послуги, її обсяг з визначенням конкретних заходів, кількості годин надання послуги «муніципальна няня» на місяць, інформацію про дітей, за якими здійснюється догляд, та інформацію про особу, яка здійснює догляд за такими дітьми, умови та строк надання послуги, її вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін, місце проживання заявника послуги «муніципальна няня», місце проживання муніципальної няні (для фізичних осіб – підприємців)/місцезнаходження муніципальної няні (для юридичних осіб).

Щомісяця до 5 числа заявник має надати підтвердження здійснення догляду за дитиною (акт про надану послугу «муніципальна няня») та кількість годин на місяць здійснення такого догляду, а також витрати на оплату муніципальній няні (виписка з банківського рахунка, касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція).

Звертаємо увагу!

  • Компенсація послуги «муніципальна няня» не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні дитини.
  • Одержання отримувачами послуги «муніципальна няня» інших видів допомог не впливає на призначення та виплату компенсації послуги «муніципальна няня».
  • Компенсація послуги «муніципальна няня» не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.

 При виконавчому комітеті Рівненської міської ради створено координаційну раду з питань внутрішньо переміщених осіб, координація роботи якої делегована департаменту.

Координаційна рада є консультативно-дорадчим органом, який об’єднує між собою ВПО з проактивно громадською позицією, відповідними досвідом і знаннями, щоб ефективніше захищати права та інтереси ВПО в громаді. До складу ради увійшли внутрішньо переміщені особи, представники органів влади, громадських і благодійних організацій, що опікуються переміщеними.

Головне завдання ради — пропонувати владі довготривалі системні рішення, які дозволять повноцінно інтегрувати переміщених людей і бізнес у життя й економіку громади. На сьогодні, це робота над цільовою програмою для інтеграції ВПО.

Тетяна ГОРБАТЮК, заступниця директора – начальниця управління соціальних програм

Читайте також: