fbpx

Послаблення карантину в Рівному може перекреслити Кабмін

Діліться інформацією з друзями:

Міністерство охорони здоров’я на засіданні уряду в середу, 20 травня, представило проєкт Постанови, щодо впровадження адаптивного карантину в регіонах.

Проєктом пропонується встановити з 22 травня до 22 червня 2020 року на території України карантин з урахуванням епідемічної ситуації в регіонах – так званий адаптивний карантин.

Що змінюється?

Ми вводимо певні ознаки епідемічної ситуації в регіонах. А саме: інцидентність – середня кількість випадків COVID-19 на 100 тисяч населення за останні 7 днів – яка має складати менше 12-ти осіб на 100 тисяч населення; завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів із підтвердженим випадком COVID-19, повинна становити менше 50%; кількість тестування методом ПЛР та ІФА повинна складати більше 12-ти на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів. – доповів Міністр МОЗ Максим Степанов.

Послаблення протиепідемічних заходів застосовується та припиняється на території регіону на підставі рішення регіональної комісії комісій із питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Уряд раніше ввів 5 етапів виходу з карантину. Зараз ми знаходимося на першому етапі, з 22 травня пропонується запровадити другий етап. Початок кожного наступного етапу вводиться через 10 днів.

Критерії які будуть визначатися:

  • – критерій захворюваності. Цей критерій не повинен перевищувати 12 осіб на 100 тисяч населення.
  • – критерій щодо заповнюваності ліжок. Повинен становити менше 50%;,
  • – критерій щодо кількості тестувань. ККількість тестувань не повинно бути меншим ніж 12 на 100 тисяч осіб.


Проте сьогодні на брифінгу Міністр МОЗ Максим Степанов зазначив, що 8 регіонів України не відповідають критеріям, які б дозволили запустити там транспорт:

«Станом на 18 травня це в основному були області, які розташовані в західних регіонах нашої країни: Чернівецька область, Волинська, Рівненська та інші», – сказав міністр.

Водночас він наголосив, що рішення щодо кожної області буде прийматися вже безпосередньо перед переходом до другого етапу пом’якшення карантину. Адже всі показники будуть визначатися станом на 21 травня для того, щоб 22 травня область або переходила в інший етап послаблення карантину, або не переходила.

Тож зможе запровадити наступний етап адаптивного карантину наша область буде визначено лише завтра.

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»