Від дій невідомих за такою схемою потерпіли четверо жителів області.
Заявники у пошуках житла в мережі Інтернет натрапили на оголошення про оренду квартир за прийнятною ціною. Сконтактувавши нібито з власником, останній просив перерахувати повну оплату за два місяці проживання, оскільки бажаючих винайняти житло було багато. Після оплати одразу запевняв у передачі ключів наступного дня, а для підтвердження своєї особи скидав фото фальшивого посвідчення працівника правоохоронного органу. Звісно, що після отримання коштів орендодавець уже не виходив на зв’язок.
У рамках досудових розслідувань, розпочатих за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України, дізнавачі встановлюють осіб, причетних до скоєних кримінальних проступків.
Натомість, щоб не стати жертвою та уберегтися від шахраїв поліцейські рекомендують не перераховувати кошти до особистої зустрічі із власником житла та укладання відповідного договору. При перегляді оголошення звертайте увагу на дату його створення та реєстрації облікового запису, оскільки аферисти, використовуючи нові телефонні номери, постійно додають нові об’яви.
Читайте також: Шахраї працюють за тією ж схемою: вчора вони заволоділи понад 45 тисячами гривень двох рівнянок
Крім того, варто уточнювати адресу об’єкта, вулицю та номер будинку, цікавитись інфраструктурою, що є поблизу, які магазини, кафе тощо (шахраї, зазвичай, вагаються із відповіддю, коли запитують подробиці). Перевіряйте також отриману інформацію на Google-карті, чи дійсно там є цей будинок та вказані поблизу об’єкти.
Національна поліція Рівненщини.