Нині ми є свідками успішного подолання гендерних стереотипів у визначенні жінок на професійній ниві. Жінки мають можливість отримати нову професію у Рівненському ЦПТО ДСЗ.
Приклади успішного подолання гендерних стереотипів у визначенні жінок на професійній ниві наводять у Рівненському освітньому центрі. Вони стають кваліфікованими зварювальниками, водіями вантажівок, верстатницями, операторами газових котелень та ін. Про це повідомляє РЦПТО ДСЗ.
Професію електрозварника та водія освоюють жінки
У травні слухачка Олександрійського навчального відділення Рівненського центру ПТО ДСЗ Марія Ярова вивчилася на водія автотранспортних засобів категорії «С», тобто має право керувати вантажівкою. А зараз дві слухачки цього відділення – це ВПО з Луганщини Наталія Шульц та жителька Рівненщини Наталія Лакіза – опановують професію електрозварника ручного зварювання 2 розряду.
– Я навчаюся на електрозварювальницю, бо це – творча професія. А взагалі-то, маючи такі цінні навички, планую розвивати власну справу, – сказала Наталія Лакіза, коли її запитали, чому свій вибір зупинила на цій професії.
Була продавцем — стала верстатником деревообробних верстатів
Ольга Романюк – жителька Нововолинська. Працювала продавцем продовольчих товарів, офіціантом. І, раптом, – верстатник деревообробних верстатів, нині на рівні з чоловіками працює на ТОВ «ІДЕАЛЛ», яке займається виготовленням дерев’яних фрезерованих плит.
Шлях у професію для Ольги Романюк почався банально – діти росли й треба було заробляти на родину. Почула, що потрібні верстатники на ВМК-Україна (м.Нововолинськ), переконала кадровиків, що у неї руки – обидві праві і ростуть правильно й була прийнята на роботу. Спочатку була учнем, із неабияким завзяттям вчилася азів зовсім нової для неї професії. І невдовзі зрозуміла, що їй подобається все: і гул верстата, і запах стружки, а, головне, заробітна плата.
Правда, за якийсь час життя внесло свої корективи: за сімейними обставинами жінка розрахувалася з підприємства і поїхала на тривалі заробітки за кордон. Згодом зрозуміла, що життя нарізно із родиною не окупається ніякими грошима. Повернулася додому і почала цілеспрямовано шукати роботи саме верстатника деревообробних верстатів. І така знайшлася. Правда, за умови, що Ольга здобуде серйозні знання, отримавши професійну освіту. У службі зайнятості її скерували на навчання в Олександрійське навчальне відділення Рівненського центру ПТО ДСЗ.
В групі вона була єдиною жінкою
Характер і наполегливість довели, що Ольга ні у теоретичних знаннях, ні у практичних навичках від слухачів-чоловіків не відставала.
– Як домашні поставилися до того, що ви збираєтеся вчитися нової професії?
Ольга усміхається:
– Нормально поставилися. Тим більше, що навчання проходило за дуальною формою і у максимально стислі терміни – всього два місяці. Треба сказати, що із усіма тимчасовими викликами моя родина чудово справилася. Нині я маю свідоцтво державного зразка, котре підтверджує, що за професією я – верстатник деревообробних верстатів 3 розряду, працюю у дружному колективі на ТОВ «ІДЕАЛЛ», робота приносить мені моральне і матеріальне задоволення.
Так наші україночки успішно долають гендерні стереотипи і борються за свої права та рівні можливості в різних сферах життя, зокрема у працевлаштуванні. Закликати до розширення можливостей для жінок у всіх сферах життя можна по-різному. Ці жінки почали з конкретних справ – заступивши на робочих місцях, призваних на війну чоловіків, кожна робить свій посильний вклад у нашу Перемогу.
Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги
- На військовій службі помер військовий з Рівненщини21 грудня 2024 року, під час проходження служби, помер військовослужбовець ЗСУ, солдат Єфременко Роман Анатолійович, житель села Хотин Крупецької територіальної громади Дубенського району.