Нині ми є свідками успішного подолання гендерних стереотипів у визначенні жінок на професійній ниві. Жінки мають можливість отримати нову професію у Рівненському ЦПТО ДСЗ.
Приклади успішного подолання гендерних стереотипів у визначенні жінок на професійній ниві наводять у Рівненському освітньому центрі. Вони стають кваліфікованими зварювальниками, водіями вантажівок, верстатницями, операторами газових котелень та ін. Про це повідомляє РЦПТО ДСЗ.
Професію електрозварника та водія освоюють жінки
У травні слухачка Олександрійського навчального відділення Рівненського центру ПТО ДСЗ Марія Ярова вивчилася на водія автотранспортних засобів категорії «С», тобто має право керувати вантажівкою. А зараз дві слухачки цього відділення – це ВПО з Луганщини Наталія Шульц та жителька Рівненщини Наталія Лакіза – опановують професію електрозварника ручного зварювання 2 розряду.
– Я навчаюся на електрозварювальницю, бо це – творча професія. А взагалі-то, маючи такі цінні навички, планую розвивати власну справу, – сказала Наталія Лакіза, коли її запитали, чому свій вибір зупинила на цій професії.
Була продавцем — стала верстатником деревообробних верстатів
Ольга Романюк – жителька Нововолинська. Працювала продавцем продовольчих товарів, офіціантом. І, раптом, – верстатник деревообробних верстатів, нині на рівні з чоловіками працює на ТОВ «ІДЕАЛЛ», яке займається виготовленням дерев’яних фрезерованих плит.
Шлях у професію для Ольги Романюк почався банально – діти росли й треба було заробляти на родину. Почула, що потрібні верстатники на ВМК-Україна (м.Нововолинськ), переконала кадровиків, що у неї руки – обидві праві і ростуть правильно й була прийнята на роботу. Спочатку була учнем, із неабияким завзяттям вчилася азів зовсім нової для неї професії. І невдовзі зрозуміла, що їй подобається все: і гул верстата, і запах стружки, а, головне, заробітна плата.
Правда, за якийсь час життя внесло свої корективи: за сімейними обставинами жінка розрахувалася з підприємства і поїхала на тривалі заробітки за кордон. Згодом зрозуміла, що життя нарізно із родиною не окупається ніякими грошима. Повернулася додому і почала цілеспрямовано шукати роботи саме верстатника деревообробних верстатів. І така знайшлася. Правда, за умови, що Ольга здобуде серйозні знання, отримавши професійну освіту. У службі зайнятості її скерували на навчання в Олександрійське навчальне відділення Рівненського центру ПТО ДСЗ.
В групі вона була єдиною жінкою
Характер і наполегливість довели, що Ольга ні у теоретичних знаннях, ні у практичних навичках від слухачів-чоловіків не відставала.
– Як домашні поставилися до того, що ви збираєтеся вчитися нової професії?
Ольга усміхається:
– Нормально поставилися. Тим більше, що навчання проходило за дуальною формою і у максимально стислі терміни – всього два місяці. Треба сказати, що із усіма тимчасовими викликами моя родина чудово справилася. Нині я маю свідоцтво державного зразка, котре підтверджує, що за професією я – верстатник деревообробних верстатів 3 розряду, працюю у дружному колективі на ТОВ «ІДЕАЛЛ», робота приносить мені моральне і матеріальне задоволення.
Так наші україночки успішно долають гендерні стереотипи і борються за свої права та рівні можливості в різних сферах життя, зокрема у працевлаштуванні. Закликати до розширення можливостей для жінок у всіх сферах життя можна по-різному. Ці жінки почали з конкретних справ – заступивши на робочих місцях, призваних на війну чоловіків, кожна робить свій посильний вклад у нашу Перемогу.
Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги
- Несподівана користь від кропу на городіЗвичайний кріп, який росте практично на кожній ділянці, оздоровлює землю. Як помітили спеціалісти, кріп створює максимально сприятливе середовище для розвитку тих бактерій, які переробляють залишки рослин на корисний азот.