Уже майже рік всі рівненські пільговики, які до цього їздили безкоштовно, мають оплачувати проїзд у міському громадському транспорті. Відповідне рішення ухвалила наприкінці березня 2020 року міська комісія ТЕБ і НС. І хоч окружний адміністративний і апеляційний суди визнали це рішення протиправним, його досі не скасували.
Нагадаємо, що в липні заборону пільгових перевезень дещо пом’якшили, обмеживши її в часі. Пільговикам дозволили не платити за проїзд у тролейбусах та маршрутках з 10-ї до 16-ї години. Тоді ж, у липні, рівнянин і учасник АТО Віктор КОШКІН подав до окружного адмінсуду позов до міської влади. Він вимагав визнати рішення міської комісії протиправним. Зрештою, у жовтні суд позов рівнянина задовольнив. Місто подало апеляцію, але вже на початку березня Восьмий апеляційний Львівський суд залишив в силі попереднє рішення адмінсуду.
Однак пільгові перевезення досі не відновили в повному обсязі. Безкоштовно, без обмеження в часі, у тролейбусах можуть їздити лише три категорії: учасники бойових дій, інваліди війни та діти-сироти. Крім того, діти з інвалідністю, які навчаються у спеціалізованих навчальних закладах «Пагінець» та «Особлива дитина», та особи, котрі їх супроводжують (одна людина). Вони можуть постійно їздити безкоштовно за спеціальними посвідками.
Коли повністю відновлять пільгові перевезення в Рівному пояснив міський голова Олександр ТРЕТЯК:
– Ми зустрічалися і спілкувалися з паном Кошкіним, представниками ветеранської організації атовців, власниками маршрутних таксі. Обговорили питання щодо маршрутних перевезень. Знайшли конструктивне рішення. Попросили власників приватного транспорту піти на поступки. Вирішили, що поки ми на межі входження в «червону» карантинну зону, не будемо нічого міняти. Всі на це погодилися. Адже інше рішення викличе серйозне збурення. У квітні, якщо не буде великого підйому захворюваності на ковід, будемо поступово знімати існуючі обмеження на пільгові перевезення.