Пільги ніхто не скасував

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Лише змінився порядок їхнього надання

Спершу про те, які ж зміни в порядку нарахування пільг запроваджені з 1 жовтня. До цього часу пільга громадянам на оплату житлово-комунальних послуг надавалась організаціями – надавачами послуг та компенсувалась управлінням праці та соціального захисту населення за рахунок коштів субвенції з державного бюджету. Після впроваджених змін організації – надавачі послуг нараховують вартість спожитих послуг в повному обсязі, без урахування знижки, яка надається пільговику.

Отож пільговики отримали платіжки за жовтень із сумами до оплати в повному розмірі, без урахування пільг. Починаючи з жовтня цього року управління праці та соціального захисту населення нараховує розмір пільги, виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом, кількості членів сім’ї та з урахуванням встановлених законодавством цін, тарифів (внесків), державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування.

Відповідно до ухваленого урядом рішення паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова.

Із 1 жовтня вступив у силу «Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі», затверджений постановою Кабміну України від 17.04.2019 № 373, в редакції, затвердженій постановою Кабміну від 14.08.2019 № 807. За новими правилами за минулий місяць пільги нарахували 9824 мешканцям Рівного:
у грошовій готівковій формі – 291 особі на суму 231,1 тис. грн;
у грошовій безготівковій формі – 9533 особам на суму 5841,481 тис. грн.

Суми призначених у безготівковій формі пільг будуть автоматично зараховані через АТ «Ощадбанк» на рахунки надавачів послуг. Для зарахування коштів нарахованих сум пільг АТ «Ощадбанк» відкрив кожному пільговику особовий рахунок. З цього рахунка кошти будуть зараховуватись організаціям, що надають послуги, на підставі поданих ними даних про фактичне споживання.

Наталія Шиляєва, началник відділу персоніфікованого обліку міського управління праці та соціального захисту населення.

За наявності даних про номер мобільного телефону пільговик отримає інформаційне повідомлення від банку про проведені платежі та про суми, які необхідно сплатити за послуги. Своєю чергою, пільговики повинні, як і раніше, сплатити частину платежів, з урахуванням перерахованих організаціям за них сум пільг. Наразі управління може надати інформацію пільговику лише про загальний розмір нарахованих пільг, а не в розрізі послуг. Інформацію про операції, здійснені за обліковим записом пільговика щодо стану зарахування коштів організаціям – надавачам послуг, надасть АТ «Ощадбанк».

Тим пільговикам, які до 15 жовтня цього року подали заяви до управління праці та соціального захисту населення на отримання пільги у готівковій формі, виплата здійснюється готівкою в зазначений у заяві спосіб (на рахунок банку або через поштові відділення).

У разі отримання готівки пільговик сплачує самостійно повну вартість спожитих послуг.

За наявності простроченої понад місяць заборгованості з оплати комунальних послуг, сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 гривень), у пільговиків, які отримують пільгу в готівковій формі, пільги виплачуватимуть з наступного опалювального (неопалювального) сезону у грошовій безготівковій формі.

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Враховуючи те, що відповідний механізм запроваджується в Україні вперше, через неточності в даних, допущені з технічних причин, можуть бути випадки ненарахування окремим особам суми пільги за жовтень цього року. Отож сума пільги за жовтень буде донарахована наступного місяця.

Водночас зауважу: в разі зміни адреси, паспортних даних чи змін у складі сім’ї пільговикам необхідно звернутися в управління з відповідними документами та повідомити про ці зміни.

Наталія ШИЛЯЄВА, начальник відділу персоніфікованого обліку міського управління праці та соціального захисту населення

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Діліться корисною інформацією з друзями: