Під час повітряної тривоги не у всіх є можливість перейти до бомбосховища. Тож багато хто залишається вдома. Інженер-конструктор Дмитро Макагон розповів, де ховатися вдома під час обстрілів мешканцям панельних багатоповерхівок.
«Так звані панельки — одні з найнебезпечніших забудов у разі влучення ракети, – зазначив фахівець. – Особливо, якщо ми говоримо про старі конструкції: вони свого часу вирішували питання житла після війни, коли потрібно було швидко збудувати щось на найближчі 25 років з розрахунком на те, що в майбутньому добудують щось надійніше.
Особлива небезпека панельок — складання конструкції у разі попадання на верхній поверх. Тоді верхня плита перетворюється на якийсь снаряд, який падає вниз і виносить плиту-перекриття під собою, таким чином викликаючи лавиноподібне руйнування цілої секції. Наприклад, у Дніпрі був панельний будинок. Тому говорити, що є безпечні місця у самому будинку під час обстрілу — не правильно. Але від уламків може врятувати достатня відстань від вікна та додаткова стіна”.
Дмитро Макагон рекомендує мешканцям панельних будинків визначити умовно безпечні місця у своїй квартирі. Це внутрішні несучі панелі, в ідеалі з дверима. Вони товщі за звичайні перегородки та зазвичай знаходяться під кутом 90 градусів щодо вікон. Підійде й отвір з вхідними дверима у квартиру, у ньому можна сховатися від конструкцій, що складаються.
Також інженер попередив про те, що знаходитися в підвалі панельного будинку, звичайно, якщо він не завалений старими речами і має кілька аварійних виходів, набагато безпечніше, ніж у квартирі цього ж будинку.