fbpx
Пам’ять Захисників вшанували у Рівненському краєзнавчому музеї

Пам’ять Захисників вшанували у Рівненському краєзнавчому музеї

Діліться інформацією з друзями:

29 серпня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї до Дня пам’яті захисників України та 10-ї річниці боїв за Іловайськ відбувся захід зі вшанування тих, хто віддав життя, щоб відстояти Україну, її державність, незалежність і соборність.

Цей День пам’яті започатковано 24 серпня 2019 року. Саме з цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році.

Тоді керівництво країни-агресора вкотре порушило домовленості: українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили тим, що мало бути «зеленим коридором». Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня став соняшник.

Пам'ять Захисників вшанували у Рівненському краєзнавчому музеї - фото 1

Директор РОКМ Олександр Булига розповів про найбільшу втрату українського народу до повномасштабного вторгнення – Іловайську трагедію. Модератор зустрічі старша наукова співробітниця відділу історії Катерина Гринчковська згадала кожного уродженця Рівненщини поіменно, які віддали під час виходу з Іловайського котла найцінніше – своє життя: Олега Тарасюка, Дмитра Момотюка, Сергія Головчака, Руслана Салівончика, Миколу Гуменюка, Павла Петренка, Петра Більця, Максима Ляшука і Олега Ващишина.

Пам'ять Захисників вшанували у Рівненському краєзнавчому музеї - фото 2

До слова був запрошений військовослужбовець, ветеран, учасник Іловайської трагедії Андрій Рожков. З присутніми пан Андрій поділився тяжкими спогадами про події серпня та вересня 2014 року, коли він сам був бійцем тогочасного батальйону «Азов». На своїй гітарі, яку йому подарували у Маріуполі 10 років тому, він виконав дві композиції – «Ми стали старші на війну» та авторську пісню.

Очільник Управління у справах молоді та спорту виконавчого комітету Рівненської міської ради, волонтер, куратор евакуаційної місії «На щиті» Олександр Гребенюк розповів про роботу місії і волонтерство, про загиблих воїнів, яких він знав особисто, про розшук і гуманітарні вантажі на схід

Пам'ять Захисників вшанували у Рівненському краєзнавчому музеї - фото 3

Керівник Центру «Я – Маріуполь» Богдан Дужик відзначив як змінилося місто Маріуполь з 2014 року, зокрема мислення містян. Своїми спогадами про місто Марії також поділився головний спеціаліст управління культури Рівненської облдержадміністрації Назар Волощук, який у свій час там побував.

Серед присутніх були й інші представники Центру «Я – Маріуполь», а також рідні загиблих воїнів.

Хвилиною мовчання гості заходу вшанували пам’ʼ’ять усіх, хто віддав життя за Україну.

Джерело: Рівненський Обласний Краєзнавчий Музей

Читайте також: Шестиметрові соняхи у пам’ять загиблих в Іловайську встановлять у Рівному (ВІДЕО)