fbpx

Освітян у Києві одягли у військову форму

Діліться інформацією з друзями:

26 серпня у Києві пройшла конференція освітян Дніпровського району.

Педагоги обговорювали навчальний рік в умовах війни.Світлинами з заходу поділилася Дніпровська районна держадміністрація. Майже всі учасники конференції були в одязі, який нагадує військову форму. Українці у соцмережах обурилися, що такий одяг під час війни надягли не військовослужбовці.

Журналісти “Українська правда. Життя” звернулася по коментар до Управління освіти Дніпровської районної держадміністрації щодо інциденту і чекає на відповідь.

Учасники конференції для освітян майже всі мали однакові сорочки-поло кольору хакі, які носять військові. Замість шевронів були патчі з написом DniprOsvita і відповідним символом. У деяких освітян на поло було зазначено посаду (“директор”), ім’я і навіть групу крові. За таку “форму” освітян почали критикувати у соцмережах.

Журналістка Євгенія Подобна.

“Що це за рольові ігри? Ви там геть берега пустились? Це питання, на яке я хочу почути відповідь”, – написала вона.

 Одяг педагогів нагадував військову форму

“Два місяці тому ми не могли знайти футболки оливкового кольору для військових на “нулі”. Тепер зрозуміло, де вони”, – написала Оксана Григор’єва.

“Навіщо цей мілітарний стиль? Вас призвано на військову службу? Що за рольові ігри?”, – зазначив Валерій Кучма.

“Мілітарі-стиль – це не модно і прикольно, а почесно, і його мають носити не для декору і фотозвітів з душком совка”, – додала Ольга Спіжова.

Чи законна така “форма” освітян?

Дехто з коментаторів зазначав, що педагогів мають оштрафувати.

Адвокат Андрій Новак пояснив:

“В Україні дійсно заборонено носити військову форму зі знаками розрізнення військовослужбовців, особами, які не мають на це права”, – наголошує юрист.

За це правопорушення передбачено штраф від 2550 до 3400 гривень з конфіскацією відповідного одягу (стаття 186-8 КУпАП). Однак випадок із педагогами не підпадає під цю законодавчу норму.

“У нас є санкція виключно за носіння військової форми зі знаками розрізнення. Це шеврони, визначені законодавством, погони зі званням, відповідні нашивки з іменами та групами крові, знаки, які визначають приналежність до певного роду військ тощо.Тому носіння футболки кольору хакі з наліпками чи нашивками, які не є затвердженими Наказом, не можна вважати правопорушенням”, – пояснює Андрій Новак.

Юрист пояснив, що кейс з освітянами не порушує закон.