У період вимушеного тайм-ауту кожен намагається знайти для себе можливості використати цей час на благо, для розвитку. Не виняток і творчі люди, які не просто перейшли в режим онлайн, а й знайшли для себе нові форми реалізації та самовираження. Про це журналісту «7 днів» розповіла директорка Міського будинку культури Ольга Стельмах.
Нині глядацька та виставкова зали МБК порожні, концерти та виставки перенесені на осінь, творчі колективи не мають занять та репетицій. Але життя в будинку культури не зупинилося.
– У перший тиждень карантину намагалися зорієнтуватися як бути, чим займатися, щоб не втратити свою позицію в культурній сфері міста, – розповіла Ольга Стельмах. – Але з 1 квітня більшість керівників колективів пішли у відпустки, щоб спокійно підготуватися до Великодня. Після цього повернулися і зараз активно проводять дистанційну роботу. Керівники дитячих колективів спілкуються зі своїми підопічними в онлайн режимі, дають завдання, проводять заняття. Адже якщо повністю зупинитися, то потім важче зрушити з місця, ніж коли ти переключився на іншу передачу. Зараз приводимо наш будинок культури в ошатний вигляд, миємо вікна, висаджуємо квіти, прибираємо територію.
За ініціативи співочих колективів, практично одразу після старту карантину запустили в соцмережі вокальний челендж «stay_home_and_sing» і запросили залишатися вдома і співати. Він знайшов гарний відгук у користувачів мережі, чимало людей долучилося.
А ще дехто скористався затишшям, щоб зробити те, до чого раніше «руки не доходили». Приміром, художній керівник народного хору «Верес» Петро Невірковець завершує підготовку до друку збірки пісень разом із партитурами. Це досить фундаментальна робота. У доробку колективу є багато чудових творів, які люблять рівняни, але які не відомі дуже широкому загалу. Під час активності, репетицій, виступів на усе це бракувало часу. А карантин дав таку можливість. Тому разом із концертмейстером попрацювали над цією збіркою, – розповіла Ольга Стельмах.
Сучасні технології дозволяють організувати онлайн концерти. Над цим уже працюють «Наспів» та «Лісова пісня».
Не залишилися без діла й студії МБК. У відеостудії опрацювали і змонтували раніше зняте музичне реаліті-шоу «Килимок». Його запустили на сторінці МБК у фейсбуці.
– Це була перша спроба роботи в такому форматі, але ми її показали, – зазначила директорка МБК. – Крім того, вирішили використати карантин, щоб ближче познайомити рівнян із тими людьми які працюють у МБК, але не є публічними. Наше закулісся дуже активне, там працює багато людей, яких ми не бачимо і не чуємо, але вони заслуговують не меншої уваги і вдячності за свою роботу, ніж ті, хто виходить на сцену. Тому запустили постійну рубрику «Знай наших» на нашій сторінці у фейсбуці.
І хоч знайдено нові способи роботи, але вимушеній паузі ніхто не радіє. Адже карантин відклав чимало цікавого. Травень традиційно – це час звітних концертів творчих колективів МБК, цікавих тематичних виставок та флеш-мобів, пов’язаних із Великоднем. Цього року свій ювілейний виступ з нагоди 25-річчя готувала «Срібна терція». Цікавий проєкт планував представити аматорський ансамбль народної музики «Наспів». Усе це перенесено на осінь так само, як і концертні тури українських зірок. Тож осінні місяці обіцяють стати «спекотними» і драйвовими.
– Творчість – це те, що постійно живе всередині кожного митця, доки не вийде назовні у пісні, музиці, танці, на полотні, у світлині. Це неможливо зупинити. Але митцям потрібна публіка, живий відгук і обмін енергіями. Тому ми з нетерпінням чекаємо завершення карантину, аби знову зустрітися в реальності, – зазначила Ольга Стельмах.
Спілкувалася
Наталія НИРКОВА
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»