fbpx
Осінні кусючі мухи: як від них вберегтися

Осінні кусючі мухи: як від них вберегтися

Діліться інформацією з друзями:

Наприкінці літа у багатьох людей, особливо в тих, хто часто буває за містом, виникають прикрощі внаслідок нападу мух, які раптом стали агресивними й почали досить сильно кусатись.

Насправді кровожерливий інтерес до нас виявляють далеко не всі види цих комах, в нашому краї хижаками-кровопивцями є осіння жигалка, яка зовні подібна до звичної всім кімнатної мухи, однак оснащена вона особливим хоботком із хітиновими зубчиками, яким здатна прокусити навіть товстий шкірний покрив тварин, а з людською шкірою справляється завиграшки.

Саме у середині серпня чисельність популяцій осінньої жигалки у природі сягає максимуму, загострюється конкуренція за джерела харчування, якими для цих комах передусім є дикі та свійські тварини, а також птахи.

Активність цього виду мух триватиме й восени, допоки не почнуться регулярні заморозки, тому впродовж вересня-жовтня осінні жигалки здатні активно проникати в оселі людини, де їм тепло та затишно, наявні місця для виплоду потомства, а також — прогодовувачі, кров яких необхідна самичкам для розвитку яєць та поповнення потреб у білку, який потрібен їм для виживання та створення запасів на зиму; кровосисними є й самці, котрі використовують кров для підтримання своїх життєвих енергетичних резервів.

Укуси осінніх жигалок викликають у людини та тварин різких пекучий біль та свербіж, які з часом посилюються; через те, що при кровоссанні ці мухи вводять в рану речовини, які запобігають згортанню крові, часто виникають алергічні реакції місцевого характеру та запальні процеси. А ще ці комахи можуть слугувати переносниками таких небезпечних інфекційних хвороб, як трипаносомоз, туляремія, черевний тиф, дизентерія та навіть сибірська виразка.

Якщо ви чи ваші рідні постраждали від укусів жигалок, варто відразу вжити заходів, аби мінімізувати ризики зараження, адже ці мухи, окрім крові теплолюбних істот, полюбляють відвідувати й місця скупчення нечистот, аби здійснити кладку яєць, а також не гребують кров’ю свіжих трупів тварин.

Місце укусу потрібно відразу промити спочатку мильною, а потім чистою водою, обробити антисептиком, прикласти холодний компрес та прийняти антигістамінний препарат, який рекомендує ваш сімейний лікар.

Слід стежити за своїм самопочуттям, якщо уражене місце не перестає турбувати на другий день, або ж підвищується температура тіла, темніє в очах, паморочиться голова, виникає нудота та блювання, необхідно негайно звертатись у медичний заклад.

Для запобігання потрапляння осінніх жигалок до місць проживання людини власникам приватних будівель варто дбати про чистоту на своїх територіях, не допускати скупчення сміття, особливо органічного походження, а також подбати про такі механічні способи захисту, як сітки на вікнах та липучі стрічки.

Джерело: Рівненський обласний ЦКПХ

Читайте також: Прогноз погоди для Рівненщини на 17 серпня. Вдень короткочасний дощ, гроза і пориви вітру