fbpx
Орієнтовно 10 тисяч повісток поштою розіслали на Рівненщині

Орієнтовно 10 тисяч повісток поштою розіслали на Рівненщині

Діліться інформацією з друзями:

Станом на 17 жовтня у Рівненській області згенерували приблизно 10 тисяч повісток для розсилання поштою. Але, ймовірно, ще не всі документи доставили військовозобов’язаним. Ця цифра динамічна і змінюється щодня.

Як пише “Суспільне Рівне”, про це в етері інформаційного проєкту “Тема тижня” розповів начальник відділення військового обліку сержантів і солдатів запасу відділу військового обліку та бронювання Рівненського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександр Бодін.

Перші повістки “Укрпошта” почала поширювати ще з середини вересня, листоноші відносять їх додому до військовозобов’язаних, розповів він. Раніше поширенням повісток займалися лише представники терцентрів комплектування.

Станом на 17 жовтня в Рівненській області згенерували 10 тисяч повісток для розповсюдження поштою. Їх відправляють за адресами, які вказали військовозобов’язані під час оновлення даних.

“Визначені критерії, коли людина вважається належним чином оповіщеною. Всі листи надсилаються рекомендовані, з повідомленням про вручення. Людина отримує цей лист, відповідно, розписується про отримання. Людина відмовляється від отримання повістки, бо не секрет, що люди переживають, бояться мобілізації, не всі мають бажання проходити військову службу, але такий факт все одно розцінюється як належне повідомлення військовозобов’язаного. Лист не зміг бути доставлений адресату, через те що він повідомив хибну адресу свого місця проживання. Всі три критерії — адресат вважається належним чином оповіщеним”, — пояснив Олександр Бодін.

За відмову від повістки людині загрожує штраф від 17 до 25 з половиною тисяч гривень. Повістки поштою можуть надсилати повторно, додав представник обласного територіального центру комплектування.

Коментар юриста

Коли військовозобов’язаний не отримав повістку особисто, у нього буде три дні, аби забрати повістку і уникнути штрафу. Як зазначив під час етеру керівник юридичної компанії Марко Коломоєць, питання штрафу законодавчо не врегульоване. Адже людина має особисто прийти до ТЦК і СП, де їй буде повідомлено про штраф. Заочно адмінстягнення призначити не можуть.

“Які дії буде вживати ТЦК і СП, якщо ви не з’явилися за повісткою, яку відправили поштою? Вас, скоріше за все, подають у розшук, до системи “Оберіг”, і тому подібне. І попросять співробітників Нацполіції з’явитися за вами, за адресою, за якою ви проживаєте, щоб здійснити примусовий привід до ТЦК. І тільки коли ви перебуваєте там, на вас накладають цей штраф. Після цього ви може цей штраф оскаржувати в судовому порядку, якщо у вас є таке бажання, є на це підстави, — розповів Марко Коломоєць.

Якщо людина не оскаржує штраф, то має його заплатити, додав юрист. Інакше штраф скерують до державної виконавчої служби, яка буде стягувати гроші примусовим шляхом. Виконавці можуть забрати заробітну плату чи арештувати платіжні картки. Якщо штраф не заплатити, через певний період його розмір можуть подвоїти.

Джерело: Відбудеться конкурс з кібербезпеки для студентів Cyber Security Camp