fbpx

Новий локдаун можуть запровадити вже в листопаді (відео)

Діліться інформацією з друзями:

Після літнього затишшя в Україні зростає кількість хворих на Covid-19 – 27 серпня вперше за багато місяців число нових денних хворих перевалило за дві тисячі.

Чи готова Україна до нової хвилі коронавірусу, чи вистачить українцям кисню і вакцин, коли знову все закриють, чи будуть примусово щеплювати вчителів і, як каратимуть нещеплених, коли можуть скасувати носіння масок?

Про все це ВВС News Україна запитала у нового головного санітарного лікаря Ігоря КУЗІНА. Подаємо уривки з інтервю, прочитати матеріал повністю можна на ресурсі-першоджерелі.

Про третю хвилю і новий локдаун

…Третя хвиля обов’язково до нас дійде. Нові спалахи коронавірусу є у більшості європейських країн… Орієнтовно це станеться не раніше листопада. Тож маємо готуватися.

…Локдаун буде залежати від кожного українця. Це відповідальна власна поведінка – вдома, на робочому місці, це свідомий вибір вакцинації як профілактики. Якщо українці будуть робити ці прості речі, ми зможемо відтягнути локдаун до грудня-січня або зовсім не допустити. За тим сценарієм, за яким ми зараз рухаємось, новий локдаун можуть запровадити орієнтовно у листопаді.

Рішення про локдаун, про червону зону ухвалює місцева влада. Але залишається можливість загальнонаціонального локдауну, якщо буде перевищення захворюваності у більшості регіонів.

Про темпи вакцинації

Ми щеплюємо майже мільйон впродовж тижня, це непогані показники.

…Приїхало до України близько 17 млн доз. Дев’ять мільйонів зберігаються у національних, обласних складах. Це запас вакцин, який готовий до використання. Всього у 2021 році Україна має отримати 45 млн доз вакцин. Тобто ще 28 млн доз очікуємо до кінця року. Найбільше приїде вакцини Pfizer та CoronaVac.

…Ми будемо йти за сценарієм європейських країн, коли для невакцинованих створюють максимальні перепони у доступі до публічних місць, де може поширюватися інфекція.

…Одним зі шляхів, як балансувати між забороною і дозволами, є варіант, коли невакциновані можуть регулярно здавати ПЛР-тести. Результат приносити роботодавцю. Тобто принцип вакцинуйся або тестуйся.

Про роботу шкіл і дитсадків

Вакцинація є добровільною і не є обов’язковою. Але більшість країн ЄС, де є спалахи “Дельти “, фіксували велику кількість нових випадків саме у закладах освіти і не серед учнів, а серед персоналу. Тому така норма є у постанові уряду.

Школи, де нещеплені більшість працівників, не зможуть приймати дітей. Тому вчителі мають самі вирішити, чи хочуть вони нормально працювати, чи їм доведеться викладати дистанційно і при цьому відчувати певний тиск батьків щодо цього.

Норма про 80% щепленого колективу стосується і вихователів у дитсадках, і викладачів в університетах.

…Зараз розробляємо варіанти, щоб такі ж заходи застосовували щодо працівників критичної інфраструктури, сфери обслуговування. Але це будемо не раніше середини вересня.

П’ять років пандемії

…Вірус швидко мутує і кожного місяця ми можемо стикатися з новими штамами. Але і наука не стоїть на місці, з’являються нові вакцини.

Це буде тривати принаймні ще кілька років. Від двох до п’яти. Поки не з’явиться якась загальна світова стратегія профілактики у вигляді або універсального щеплення, або лікування.

…Маски будуть залишатися ще доволі довго. Можливо до останніх днів подолання пандемії у світі.

Вони є доволі ефективним профілактичним засобом до всієї групи гострих респіраторних вірусних інфекцій. Маски рекомендовані у закритих приміщеннях і навіть для вакцинованих людей. Це простий та ефективний механізм захисту. Взимку вони захищають і від грипу.