fbpx

Нові субсидії: лише готівкою і не для всіх

Діліться інформацією з друзями:

З 1 травня 2021 року в Україні змінюються правила отримання субсидій. Так, призначення житлових субсидій, в тому числі – на наступні пів року, буде здійснюватися тільки після подачі нової заяви про призначення цієї допомоги. Про це пише сайт https://biz.nv.ua/

На подачу заяв дається п’ять місяців. Подавати заявки можна онлайн або поштою.

Крім того, з травня всі українці отримуватимуть субсидії на оплату послуг ЖКГ виключно в грошовій готівковій формі.

Як уточнюють в Мінфіні, при призначенні субсидій з травня будуть враховувати:

  • Дохід від депозитів, дивіденди від цінних паперів;
  • Дорогі покупки — придбання валюти, товарів або послуг на суму понад 50 тис. грн;
  • Перебування за кордоном.

Як уточнили в міністерстві, у випадку з депозитами будуть враховуватися вклади, загальна сума яких перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 1 січня року, коли призначається житлова субсидія.

При діючому прожитковий мінімум в 2270 гривень, без субсидії можуть виявитися українці, сума банківських вкладів яких перевищує 56 750 гривень. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, мова йде про вклади на суму понад 100 тисяч гривень.

Що стосується покупок на суму понад 50 тис. грн, право на отримання субсидії втратять громадяни, які протягом року перед подачею заяви на субсидію набували земельну ділянку, квартиру (будинок), інше нерухоме майно, транспортний засіб на зазначену суму.

Такі ж обмеження будуть діяти на покупку валюти, цінних паперів, віртуальних активів та інших фінансових інструментів на 50 тис. грн і більше.

Що стосується перебування за кордоном, без субсидій можуть залишитися громадяни, які були відсутні в країні більше 60 днів. Винятки становитимуть:

  • Дні службового відрядження;
  • Дні лікування за кордоном;
  • Період навчання в іншій країні;
  • Період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, що підтверджується відповідними документами.

Житлова субсидія не призначатиметься у випадках:

  • Якщо хтось із повнолітніх членів сім’ї не вчився, не працював і не мав офіційного статусу безробітного. Таким чином, за даними Пенсійного фонду та Податкової громадянин не мав жодних доходів, що враховуються при призначенні субсидій.
  • Якщо дохід середньомісячний сукупний дохід громадянина, не перевищував розміру мінімальної заробітної плати.
  • Якщо за громадянина, який претендує на держдопомогу не оплачене хоча б мінімальна сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Призначення субсидій через комісії органів місцевого самоврядування

Норма про призначення житлових субсидій комісіями органів місцевого самоврядування скасовується. З травня 2021 року всі субсидії будуть призначатися на загальних підставах — на понаднормову площу житла, з урахуванням осіб, які проживають разом, при наявності розділених особистих рахунків і т. п.

У Міністерстві соціальної політики розраховують, що ці обмеження зменшать кількість одержувачів субсидій «на кілька відсотків», проте точну цифру не називають.