Представники Ради безбар’єрності Рівного вивчали нові інструменти комунікації з громадськістю задля побудови відкритого діалогу в громаді.
Представники Ради безбар’єрності Рівного взяли участь у семінарі, присвяченому технікам комунікації з громадськістю. Вони розуміють важливість відкритого та чесного діалогу з громадою, як інструменту побудови безбар’єрності на місцевому рівні.
Семінар провела авторка-розробниця академічних курсів, тренінгів, онлайн курсів на теми інформаційного права, переговорів, медіації, ефективної комунікації та діалогу в громадах Діана Проценко. До заходу також долучилася радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна. Також представники пілотних обласних та міських Рад безбар’єрності. Захід відбувся за підтримки ПРООН.
Як організувати проведення нарад
Під час зустрічі обговорили як організувати проведення нарад чи зустрічей з громадськістю між засіданнями Ради безбарʼєрності так, щоб це було приємне спілкування та ефективний захід. Обговорили технічні моменти. А саме: як організувати простір, щоб він спонукав до взаємодії; яка роль візуалізації та інтерактивних інструментів тощо.
«Комунікація – це важлива частина роботи ради безбар’єрності територіальної громади. Адже потрібно розуміти інтереси та потреби мешканців своєї громади. Почути кожного й кожну, але при цьому знайти спільне рішення. Не менш важливо й говорити про плани та результати своєї роботи простою та доступною мовою, щоб це було зрозуміло всім. Сподіваємося, що семінар підказав нові рішення та техніки, які допоможуть проводити зустрічі з громадськістю в легкій атмосфері, яка дозволяє побудувати конструктивний діалог та взаємодіяти заради спільної мети», – зазначила Тетяна Ломакіна.
Учасники заходу поділилися досвідом роботи у своїх громадах та викликами, які виникають в процесі комунікації безбар’єрних рішень. Обговорили, чому важливо вміти бачити та говорити навіть про маленькі успіхи у складному процесі та які техніки для цього варто використовувати.
Спільні дії призведуть до позитивного результату
«Сучасні події в країні загострили ті питання, які потрібно було підіймати та вирішувати багато років тому. Ми не маємо права сьогодні не працювати у цьому напрямі. Тож наша громада активно працює над розробкою Стратегії зі створення безбар’єрного простору у Рівненській міській територіальній громаді. Члени Ради безбарʼєрності, продовжують роботу над шістьма пріоритетними напрямками. А саме фізична, інформаційна, соціальна та громадянська, економічна, цифрова та освітня безбарʼєрність. До того ж не просто просувають зміни у своєму напрямі, а й активно співпрацюють. Адже розуміємо: тільки спільні дії призведуть до позитивного результату. Разом крокуємо до змін,» – відзначив голова Ради безбар’єрності Рівненської громади, секретар Рівненської міської ради, виконувач обов’язків міського голови Рівного Віктор Шакирзян.
Рада безбар’єрності територіальної громади — це консультативно-дорадчий орган при органах місцевого самоврядування. Його метою є моніторинг виконання стратегічних документів по безбарʼєрності та пошук рішень з поліпшення доступності міських просторів та послуг, діалог та консультації з громадськістю для обговорення питань, які потребують додаткової експертної уваги та спільного пошуку варіантів вирішення.
Пілотування формату Рад безбар’єрності відбувається в межах ініціативи «Безбар’єрність — спільними зусиллями», яка реалізується у співпраці з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та проєктом «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) за підтримки проєкту UNDP в Україні «Підтримка громадянського суспільства та молоді» та фінансування Міністерства закордонних справ Данії.
- На Рівненщині знову активізувалися шахраїДо підприємців почали надходити листи, а також телефонні дзвінки від, буцімто, керівників Рівненської ОДА. Невідомі просять перерахувати кошти для військових потреб.