fbpx

«Неправильні» комунальні служби в Словаччині

Діліться інформацією з друзями:

Словаччина – це чудова країна з відмінною екологією, в ній комфортно жити і є на що подивитися. А в кінці вас чекає бонус – доказ того, що навіть межа Словаччини виглядає вельми вигадливо.

1. Словаччина – країна замків і фортець

У Словаччині величезна кількість замків з багатою історією, що залишилися в спадок від Середньовіччя. За ними постійно стежать – пестять їх і плекають. Найбільш відомі з них, безумовно, Бойніцкий, Спішський, Оравський і Стречно.

2. Тут можна пити воду прямо з-під крана

У Словаччині все в порядку з екологією. Тут немає отруйних атмосферу металургійних заводів, в країні створені цілих 9 національних парків. Тому повітря завжди свіжий і чистий, а воду з водопроводу можна безбоязно пити, навіть без кип’ятіння.

3. У Словаччині немає мегаполісів

За європейськими мірками Братислава – місто середнього розміру. Тут живе близько 430 тис. чоловік. У будні людей значно більше, тому що багато хто приїжджає сюди на роботу. Всю Братиславу можна проїхати на машині за 40 хвилин, якщо немає пробок.

4. Батьки Енді Уорхола родом зі Словаччини

У 1914 році батько Енді Уорхола переїхав в Америку, його мати перебралася туди трохи пізніше – в 1921-му. Якби цього не сталося, великий арт-діяч залишився б жити в Словаччині, і хто знає, чи зміг би він досягти тут світової популярності? Так чи інакше, сьогодні статуя в його честь красується в Братиславі. А в місті Медзилаборце відкритий Музей сучасного мистецтва Енді Уорхола.

5. У словацьких школах незвичайна система оцінок

Словацького школяра на уроці нітрохи не засмутить коментар вчителя: «Сідай, одиниця в журнал». А навіть навпаки, потішить. Але от якщо він принесе додому щоденник, повний п’ятірок, то ризикує не тільки серйозно зіпсувати стосунки з батьками і залишитися без солодкого, але і навіть загриміти під домашній арешт.

6. Тут відмінно працюють комунальні служби

Комунальні служби в Словаччині якісь «неправильні»: оперативно усувають несправності, стежать за тим, щоб в крані завжди була вода, а в будинку – тепло. Одним словом, роблять життя людей максимально комфортним і геть розбивають всі стереотипи працівників ЖКГ. Здається, комунальні аварії усувають супергерої.

7. Трамвай замінив словакам метро

У Братиславі проектували метро, ​​але так і не побудували. Але це не проблема, адже решта громадського транспорту тут відмінно ходить: автобуси, тролейбуси і трамваї, які на словацькому називаються «електрички».

8. Словаччина – батьківщина чувачів

«Гей, як справи, чуваче?» Як би не так: слово не має нічого спільного зі сленговим «чувак». Ця назва породи собак, яка виведена в Словаччині в XVII столітті. Чувача в гірських районах брали з собою пастухи для охорони худоби, пізніше їх використовували як вартових і навіть як рятувальних собак.

9. У Словаччині до дітей разом з Дідом Морозом приходить чорт

У Словаччині роль Діда Мороза виконує Святий Миколай, він же Святий Мікулаш. Це він в ніч з 5-го на 6 грудня приходить з подарунками до дітей. А замість Снігуроньки його супроводжує Крампус, або просто Рис, який вистежує примхливих бешкетників, садить їх у величезний мішок і тягне в свій замок. Погодьтеся, є стимул добре себе вести весь рік.

10. У словацькій мові є слова зовсім без голосних

«Крт здрг скрз трн, зпрв зглт грст зрн» – це не безглуздий набір букв і навіть не гномові руни. У перекладі зі словацької ця фраза означає «Кріт втік через терен, проковтнув жменю зерен». У цій мові є слова зовсім без голосних звуків, в них навіть наголоси ставляться на приголосні.

11. У Словаччині дуже багато печер

Багато спеціально їдуть до Словаччини, щоб подивитися печери, яких тут безліч. Наприклад, найдовша – Деменовська печера, її довжина становить 1 975 м. А в печері Доміца є підземна річка, по якій можна покататися на човні.

Бонус: межа між Словаччиною, Австрією та Угорщиною

Джерело: https://dyvosvit.media/11-osoblivostej-zhittya-v-slovachchini-yaki-viklikayut-masu-pitan-u-inozemciv/?fbclid=IwAR3qfPnnw2eKZH-uKwLXpCfPwFbNIvN7dEHzNXQy58tdqiBu79Fpp5hHLBI