fbpx

«Не лишайте рівнян жебраками, а місто без розвитку», – обурені рівняни вийшли під стіни ОДА

Діліться інформацією з друзями:

Новий тиждень почався з пікетів. У понеділок вранці під стінами облдержадміністрації зібралися рівняни, щоб висловити своє невдоволення енергетичною політикою центральної влади. Люди висловили своє обурення тим, що держава, допустившись грубих прорахунків у підготовці до зими, увесь тягар, пов’язаний зі стрімким подорожчанням газу, звалила на плечі народу та місцевої влади. Відтак, штовхає українців до ще більшого зубожіння та виживання в холодних домівках.

До протестувальників разом з депутатами від фракцій «Рівне Разом», «Європейська Солідарність» та «Свобода», приєдналися міський голова Рівного Олександр Третяк і секретар Рівнеради Віктор Шакирзян. Очільники міста, запевнивши, що зроблять усе можливе, аби здешевити тариф на тепло для населення, по суті підтримали протест рівнян і зголосилися передати вимоги мітингувальників голові обласної державної адміністрації Віталію Ковалю. Останньому учасники мітингу дорікнули у  тому, що голова ОДА відсторонився від вирішення проблеми з тарифами. Адже, будучи представником Президента України в області та депутатом Рівненської міської ради, він, мовляв, просто змушений був порушити перед центральною владою питання про компенсацію з державного бюджету різниці тарифів на тепло і гарячу воду для рівнян.

– Ми розуміємо, – каже управитель кількох рівненських ОСББ Андрій Прищепа, – що такі тарифи є обґрунтованими. Адже не може буханка хліба коштувати десять гривень, якщо її собівартість двадцять. Проте, якщо не буде компенсації з державного бюджету чи не виділено жодної субвенції,  то тисячі мешканців Рівного не зможуть оплачувати рахунки за комунальні послуги, а якщо платитимуть, то житимуть за межею бідності.

Втім, зі слів міського голови Рівного Олександра Третяка, голова ОДА проігнорував прохання рівнян передати їхню вимогу Президентові та Уряду. Таким чином дав зрозуміти, що центральна влада не збирається компенсовувати бодай якусь частину тарифів на опалення. А отже залишає людей сам на сам зі створеними державою проблемами. Більше того, позбавляє територіальні громади будь-якого подальшого розвитку.

– Запропонований Урядом Меморандум пропонує зберегти старі занижені тарифи, а різницю вартості тарифу на опалення, фактично нестачу грошей,  повністю перекласти на місцеві бюджети, – розповідає Олександр Третяк. – Для Рівного ця різниця в тарифах непідйомна. Фактично бюджет розвитку міста зникає. Створюється загроза, що в наступні роки в громаді буде недофінансування освіти і медицини, скоротяться програми муніципального розвитку, зупиниться громадський бюджет. Без цих коштів ми не зможемо реалізовувати інфраструктурні об’єкти, покращувати благоустрій, здійснювати заміну мереж, капітальні ремонти.  Ми сьогодні маємо перед собою завдання: з одного боку захист людей в холодну пору, а з іншого – збереження міського бюджету розвитку. Нам буде важко знайти навіть частину коштів для того, щоб перекрити різницю в тарифах і врятувати від холоду людей. Ми готові перенаправити частину коштів і компенсувати різницю, але залишити місто без перспектив не те щоб розвитку, але нормальної життєдіяльності ми теж не можемо!

Центральна влада, на переконання секретаря Рівненської міської ради Віктора Шакирзяна, повинна піти назустріч людям і також шукати кошти на компенсацію зростання тарифів, як це зробила Рівненська міська рада.

– Спільними зусиллями будемо до останнього відстоювати інтереси рівнян,– наголошує секретар Рівнеради Віктор Шакирзян. – Будемо боротися за кожну гривню у тарифі. Я, як інші наші депутати, багато спілкуюся з простими людьми, для них такий стрімкий ріст вартості опалення зумовлює зубожіння. Якщо ми в міській раді дійшли консенсусу всіх фракцій і готові задіяти всі наші резерви коштів, аби простим людям допомогти, то держава чомусь від проблеми усувається. Я, чесно, не знаю, як це пояснити людям, коли вони запитують: чому Уряд не вжив жодних заходів. Рівнерада вже підготувала проєкт рішення про скасування підвищення тарифів, які прийняв міськвиконком, вже напрацьовуємо механізм компенсацій, знімаючи гроші з наших комунальних підприємств і закладів, щоб хоч якось ще зменшити ціну за опалення для людей  Але справедливо буде, якщо рівнянам допоможуть і з державного бюджету. Поки виглядає так, що доля рівнян у столиці нікого не цікавить, а на першому місці стоїть політика. 

Чи прислухаються у київських кабінетах до голосу мешканців Рівного  – поживемо, побачимо.