Заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Сергій Гупяк разом з командою відвідав Рівненщину.
У межах робочої поїздки вони зустрілись із керівництвом обласної військової адміністрації, а також обласної та Рівненської міської рад. Також відбувся діалог з правоохоронцями, громадськими активістами та журналістами.
За словами пана Гупяка, сьогодні 20% громадян України стикаються з корупцією. Тоді як у 2015 році ця цифра становила близько 75%. Такі результати свідчать про ефективну державну політику щодо антикорупційної діяльності. Але нам далі треба посилювати боротьбу з цим негативним явищем.
“Корупція дісталася нам від попередників, але ми не хочемо робити її спадщиною для наших дітей” – сказав Сергій Гупяк.
Заступник голови НАЗК акцентував увагу на перевірках декларацій, оскільки ця тема у суспільстві викликає підвищений інтерес.
«Раніше на повну перевірку потрапляли певні категорії посадових осіб, насамперед міністри, – сказав Сергій Гупяк. – Тепер аналізуємо задекларовані дані навіть державного службовця органу виконавчої влади. Але понад 700 тисяч декларантів перевірити вручну неможливо. Втім, цифри маємо позитивні. З 600 перевірених декларацій у понад 300 виявили порушення більш як на 3,3 мільярда гривень!”
Поставлю у приклад Рівненщину. За результатами минулого року в області був один із найменших відсотків обмежено придатних до військової служби. Це свідчить про те, що у цьому напрямку проводиться суттєва робота. А ще серед позитивів – численні викриття у лісовій галузі, сфері, що вважається найбільш насиченою корупційними ризиками.
Найбільш вразливими в області є такі сфери, як природоохоронна, лісокористування, озеленення міських територій. Як і по всій Україні, чутливими є теми щодо публічних закупівель, відновлення і відбудова, діяльність МСЕК та ВЛК».
Перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін відзначив:
«На Рівненщині ще у 2023 році затверджена антикорупційна програма, створено та діє при Рівненській ОДА сектор з питань запобігання та виявлення корупції та робоча група з визначення корупційних ризиків. Представники правоохоронних органів долучені до робочої групи «Прозорість і підзвітність».
Читайте також: У день підписання закону про підвищення податків закрились понад 2,3 тисячі ФОПів