fbpx

Найбільша регіональна аптечна мережа Рівненщини потребує підтримки влади

Діліться інформацією з друзями:

У складні часи в суспільстві заведено підтримувати одне одного. Ми купуємо товари і замовляємо послуги у своїх, адже вони живуть поруч із нами, ходять тими ж вулицями, мають схожі радощі та складності. Вони більш відповідальні. Адже своєму не зробиш абияк і не реалізуєш абищо. Тож і не дивно, що в час пандемії у Рівному з ініціативи міського голови запустили флешмоб #Підтримай своїх.

Сьогоднішня розповідь – про одну з місцевих компаній. Вона працює на ринку вже понад 50 років. А в останній рік – на передовій боротьби за здоров’я містян. Про роботу ТДВ «Рівнефармація» розмовляємо із заступницею генерального директора Ольгою САДОВНИК.

– Ольго Володимирівно, ваша мережа унікальна не лише тому, що місцева. Ви – єдині у нашому краї, хто займається виготовленням ліків за індивідуальним приписом лікаря. Які ще переваги Рівнефармації?

– Дійсно, 10 наших аптек здійснюють екстемпоральне виготовлення ліків. Це дає можливість не лише розширити асортимент, а й реагувати на індивідуальні потреби пацієнтів. Адже багато життєво необхідних препаратів не мають промислових аналогів в Україні. Найперше це стосується педіатрії, дерматології. До того ж такі засоби відчутно дешевші, ніж промислові аналоги. Це дозволило нам оперативно діяти в умовах карантину. Коли виник дефіцит антисептичних засобів, ми почали їх виготовляти і реалізувати за цінами, нижчими від заводських. Тоді ж запровадили соціальний проєкт «Доставка ліків додому».

У цьому процесі – виготовлення ліків для окремого пацієнта – головна суть фармацевтичної справи. На жаль, нині чимало аптечних мереж є просто магазинами з продажу ліків. Адже виготовлення досить затратне. Потрібно мати кваліфікований персонал, окремі приміщення для зберігання компонентів та виробництва препаратів. Але аптека – це не крамниця, а заклад охорони здоров’я, куди люди приходять по допомогу.

Наша мережа має 61 підрозділ. Сміливо можу сказати, що ми – це соціально орієнтована компанія. Для різних вразливих категорій населення маємо систему знижок. Працюємо з ФАПами та забезпечуємо ліками мешканців сільської місцевості. Усі наші працівники – офіційно працевлаштовані, «зарплат у конвертах» у нас немає, зате є повний соцпакет. Від кожного чека – йдуть відрахування у місцеві бюджети. Постійно займаємося благодійністю.

Товариство єдине в області має ліцензію на придбання, зберігання, реалізацію (відпуск) наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.

Окрім того, ТДВ «Рівнефармація» з дотриманням так званого «холодового ланцюга» реалізує вакцини і сироватки, анатоксини і імуноглобуліни, що мають невеликий термін придатності. Перелік цих специфічних препаратів є дуже широким та налічує понад 50 позицій.

По всій мережі Рівнефармації відпускають ліки за урядовою програмою «Доступні ліки».

– Знаємо, що ви співпрацюєте з навчальними закладами…

– Студенти нашої медичної академії та інших вищих навчальних закладів, які отримують освіту за фахом «фармація», проходять у нас практику.

У 2019 році на базі аптеки №3, що на вул. Соборній, 187, створено аптеку-музей. Це наш внесок у туристичну привабливість міста. Адже ми хочемо, щоб Рівне розвивалося, було цікавим для рівнян і гостей.

Нині в Рівному працює 25 наших аптечних установ, в яких трудяться 153 працівники. Торік до міського бюджету ми сплатили понад 3,5 мільйони гривень податку із доходів громадян, 248 тисяч – податку на нерухоме майно, 194 тисячі – земельного податку, 495 544 гривні військового збору, екологічний збір.

Тож ми не лише виконуємо надзвичайно важливу місію в суспільстві, а й дбаємо про регіон, де працюємо. Тому сподіваємося на підтримку й допомогу від місцевої влади: міської та обласної.

– Якої саме допомоги і підтримки потребуєте?

– Нині надзвичайно важко працювати в конкурентних умовах з представниками великого бізнесу, що прийшли в наш регіон, які сплачують податки в бюджети тих громад де зареєстровані. Окрім того не займаються виготовленням ліків в аптечних умовах, не реалізовують вакцини, сироватки, наркотичні і психотропні препарати ( що потребує відповідної ліцензії і є ресурсо затратним). Прагнемо взаєморозуміння і підтримки місцевої влади при розподілі бюджетних коштів на відшкодування витрат на відпуск препаратів інсуліну та інших соціальних проектів. Зокрема чекаємо на  пільгові умови при оренді комунального майна. До прикладу, у Львові, де є 7 аптек, в яких виготовляють ліки за індивідуальним прописом лікаря отримали знижку по орендній платі. Ми спрямували відповідні листи до керівників місцевої влади та сподіваємося, що нас почують і підтримають.

Спілкувалася Наталія НИРКОВА

Повну версію читайте в газеті “7 Днів” №6 від 18.02.21