В рамках пілотного проекту, у парку «700-річчя Львова» вперше використали кавову гущу для боротьби із ожеледицею. Таку ініціативу запропонувала радниця міського голови Львова Ірина ОРШАК. Вона зазначає, що кавова гуща після використання має абразивні властивості і не лише не шкодить зеленим насадженням, а й може бути їм корисною та не потребує збору після використання.
– Про цю ідею я прочитала у соціальних мережах. У країнах Скандинавії та Європи таким чином борються із ожеледицею у парках. Я подумала: чому б так не зробити у нас, адже Львів вважається кавовою столицею України. Львів’яни люблять пити каву, є велика мережа кав’ярень, тому виникла ідея спробувати цей метод у нашому місті. Однозначно не йдеться про те, що ми будемо підсипати дороги чи внутрішньоквартальні доріжки біля житлових будинків кавою. Йдеться поки саме про парки. Найперше — кавова гуща має абразивні властивості і естетичніше виглядатиме у парку, бо тут природне середовище, і сировина темного кольору на снігу буде виглядати органічніше у парках. Крім того, кавова гуща має корисні властивості – покращує якість ґрунту, позитивно впливає на зелені насадження та не впливає негативно на лапки домашніх улюбленців.
Коли буде гарна погода, то подивимось, чи буде топитися крига. Вона топиться за рахунок того, що ресурс є темним і, вбираючи сонячні промені, розщеплює лід. Ми сподіваємось, що це буде гарне екологічне та економічне рішення, адже кав’ярні надають нам цей ресурс безкоштовно, – зазначила Ірина ОРШАК.
У рамках першого експерименту пілотного проекту, у парку «700-річчя Львова» посипали близько 200 метрів доріжок.
«1 лютого ми провели перший експеримент пілотного проекту щодо використання кавової гущі для боротьби з ожеледицею у парках міста. Це корисно тим, що кавова гуща є екологічно безпечною і, відповідно, на відміну від піскосуміші та інших реагентів, вона не пошкоджує газони та кореневу систему дерев. Каву, яку ми використовували, забрали в Копальні кави, також долучилась Арома кава. Кавова гуща, яку ми забираємо, є тільки з апаратів і, відповідно, у ній є трішки вологи. Для того, щоб вона давала результат та був відповідний ефект, її необхідно добре підсушити, а вже тоді використовувати для посипання. У нас було близько 20 кг кавової гущі. Відповідно, нам вдалось посипати близько 200 метрів доріжок”, — додав директор ЛКП «Зелений Львів» Володимир ДАНИЛЮК.
Джерело: https://city-adm.lviv.ua/