fbpx

Науковиця назвала три ознаки найотруйнішого в світі гриба

Діліться інформацією з друзями:

В Україні сезон грибів починається з ранньої весни та триває до пізньої осені. Хоч і більшість видів ще не виросли, але цього року вже є смертельні жертви.

Про це пише Gazeta.ua.

За словами кандидата біологічних наук та міколога Ірини Беседіни: Різні гриби мають різні отрути, але всі згубно діють на організм людини.

“Гриби можуть містити не один, а більше токсинів – хімічних сполук. Які по-різному реагують на різні розчинники – воду, спирти, жири та термообробку. Тому немає єдиного способу визначення отруйності грибів, як і єдиного способу вивести з них отруту. І це точно не реакція посиніння цибулі, в яку дехто досі свято вірить”, – зазначає науковиця.

Також, вона застерігає від поганок, за її словами, краще не взяти гриб, у якому не впевнені і потім шкодувати, аніж взяти та отруїти себе чи своїх близьких. Адже, серйозна помилка часто може коштувати життя.

До отруйних грибів, у першу чергу, належать мухомори. Серед них найбільш небезпечний гриб – Amanita phalloides – Мухомор зелений, він же Бліда поганка. Зростає в листяних і мішаних лісах, де є дуб, бук та береза. Це смертельно отруйний гриб – один з найнебезпечніших у світі.

Він містить три токсичних сполуки, які взаємно посилюють отруйну дію: аматоксини (аманітин α, β, γ), фаллоідін і фаллолізіни. Важливо, що згадані сполуки не руйнуються під дією температури, тому виварити їх з грибів не вийде. При сушінні також токсини залишаються.

Фаллотоксини порушують структуру слизової оболонки шлунка і кишечника, що істотно прискорює всмоктування аматоксинів. Останні – безповоротно руйнують органи людського тіла.

Аматоксин вражає всі внутрішні органи, в першу чергу – печінку та нирки. Він дуже підступний, від його отруєння до перших симптомів спливає від кількох годин до доби. За цей час людина може не підозрювати, що токсин спричиняє незворотні порушення в організмі. Практично таку ж дію чинить мухомор смердючий. Часто мухомор зелений збирають замість таких грибів як зонтики та зелені сироїжки.

Щоб такого не зробити, слід запам’ятати три ознаки мухомора:

– наявність піхви у нижній частині, схожої на кошик чи розірване куряче яйце, з якого виростає гриб,

– кільце на ніжці, яке в народі називають “спідничка”,

– пластинки з нижньої сторони шапинки завжди білі – не змінюють колір при надавлюванні чи старінні гриба.