Правоохоронці виявили 25 COVID-сертифікатів із ознаками підробки у київському міжнародному аеропорту «Бориспіль».
Як повідомляє Нацполіція, документи виявили за вихідні, з 19 по 21 листопада.
Поліція відкрила кримінальні провадження за ст. 358 Кримінального кодексу України про фальсифікацію, а також використання підроблених документів. За кожним із фактів буде проведено перевірку та надано відповідну правову кваліфікацію, йдеться у повідомленні.
За три місяці прикордонники виявили вже понад 1700 підроблених COVID-сертифікатів.
Як відомо, в Україні можуть посилити відповідальність за підробку COVID-документів.
За повідомленням сайту «Слово і діло», в інших країнах за підробку сертифіката вакцинації від коронавірусу діють наступні покарання.
У Франції пред’явника підробленого сертифіката вакцинації можуть оштрафувати на суму від 135 до 3 тисяч 750 євро, а також позбавити волі на пів року. Якщо роботодавець не перевірив справжність сертифіката працівника, загрожує штраф від тисячі євро.
За зберігання, використання та підробку COVID-сертифікатів у Франції загрожує від 2 до 5 років ув’язнення.
У Німеччині пред’явника підробленого сертифіката можуть оштрафувати на суму до 25 тисяч євро. За організоване шахрайство із сертифікатами загрожує від 5 до 10 років в’язниці.
У Греції за подання фейкового сертифіката чекає штраф до 5 тисяч євро. Аналогічний штраф загрожує медичним працівникам за видачу фальшивих сертифікатів про вакцинацію або свідоцтво про одужання.
На 10-50 тисяч євро можуть оштрафувати власників медичних закладів та будинків для літніх людей, які найняли невакцинований від коронавірусу персонал.
В Італії на суму від 309 євро до 1,5 тисячі євро штрафують за пред’явлення підробленого COVID-сертифіката, за це може загрожувати і 1-5 років в’язниці. За організоване шахрайство із цими документами передбачено 1-6 років в’язниці.
У Канаді за використання фальшивого сертифіката доведеться заплатити штраф у розмірі від 750 доларів до 100 тисяч плюс рік в’язниці.