Диплом першого ступеня та спеціальну відзнаку «Симпатія журі» отримала Рівненська обласна філармонія на конкурсі «Кращі інклюзивні практики України – 2024».
Серед 126 заявок, проєкт «К. Сен-Санс “Карнавал тварин”: інтерактивне дійство для дітей» увійшов до десятки найкращих.
«Карнавал тварин» – це музичне дійство, створене для соціалізації дітей з інвалідністю та їхніх родин через мистецтво. У виставі поєдналися твори французького композитора Каміля Сен-Санса, музичні ігри, малювання звуків і казкотерапія.
Завдяки артистам філармонії, персонажі оживають, а діти стають повноцінними учасниками – відгадують героїв, створюють звукові ефекти та навіть музикують за допомогою власного тіла.
Підхід за методикою Карла Орфа дозволяє залучати дітей із різними можливостями до спільної творчості, розвивати музичні здібності, самостійність та свободу мислення.
Авторки проєкту – режисерка дитячих проєктів Таніна Позняк та фахівчиня з Орф-педагогіки, помічниця художнього керівника філармонії Юлія Старушко.
У філармонії розповідають, проєкт уже став постійнодіючим. Щорічно в органному залі Рівного проводять близько 10 заходів для дітей з інвалідністю. Програма також реалізується у дошкільних закладах, школах мистецтв і спеціалізованих установах області.
Довідково. «Кращі інклюзивні практики України – 2024» – це конкурс, який спрямований на популяризацію успішних прикладів соціальної інклюзії, подолання ізоляції та створення платформ для обміну досвідом. Участь у ньому беруть громадські організації, творчі колективи, навчальні заклади, спортивні клуби та ініціативи, які допомагають людям із різними можливостями об’єднуватися через спільні заходи.
Церемонія нагородження переможців відбулась у Вінниці. За результатами конкурсу організатори планують створити збірник інклюзивних практик, у який увійдуть кращі проєкти 2024 року.
Джерело: Рівненська обласна рада
Читайте також: Майже пів тисячі студентів на Рівненщині отримали гранти на навчання