Рахунок на оплату за транспортування блакитного палива виставили небіжчику на Волині. Загиблому 10 років тому газовики виставили до сплати 150 гривень у січні. Цікаво, що навіть будинку, де колись жив той чоловік, уже не існує.
Конфуз стався у селі Раків Ліс на Волині. У поштовий ящик родини Хаймиків комунальники вкинули квитанцію, яка здивувала всіх. Нарахували 150 гривень за транспортування газу покійному родичеві Володимирові Мису. Його будинок згорів 9 років тому. У тій пожежі загинув і господар обійстя. На згадку про трагедію залишився лише фундамент дерев’яної оселі, а поряд – газова труба.
– Ось бачите, на трубі пломба, яку встановили газовики. Адже блакитним паливом після смерті дядька не користувалися, – розповів племінник Володимира Миса Сергій Хаймик. – За січень у квитанції вписали 150 гривень. За рік маємо сплатити за транспортування 163 кубометрів газу. Однак тут ніхто не проживає вже з 2011 року, хати немає, будинку немає. А виявилось, що хтось використав 1600 кубів газу! Абсурд!
На підтвердження Сергій Хаймик демонструє свідоцтво про смерть родича. Рідний дядько загинув 11 березня 2011 року. Тож платіжка небіжчику неабияк здивувала родину.
– Чоловіка немає, будинку немає. А куди газ іде? Хай квитанцію несуть на кладовище, – обурюється житель села Раків Ліс.
Причини непорозуміння з газовиками
Про курйоз гуде все село. Сусіди вважають, що плату за транспортування палива нарахували помилково.
– Наскільки знаю сусідів, уже подавали документи, приходила комісія, перевіряла, що будинку немає. А платіжки несуть… Це всіх обурює, – каже односельчанка Тетяна Александрова.
Газовики запевняють – жодних маніпуляцій не вчиняли. А плату нарахували, бо спадкоємці не подали заяву про виключення померлого родича з числа абонентів.
– Не звертався спадкоємець і правонаступник офіційно. Тобто письмової заяви на механічне відключення від системи газопостачання за вказаною адресою у нас немає, – пояснила речниця «Волиньгаз» Оксана Швець. – А ще на наш запит у сільській раді відповіли, що спадкоємці не переоформили земельну ділянку померлого родича, де стояв будинок.
Непорозуміння можна владнати, кажуть газовики. Рідним потрібно подати всі документи про смерть Володимира Миса. У разі відмови від послуг газопостачання, газовики відріжуть трубу до ділянки, де колись стояв будинок.
Володимир МИКОЛАЙЧУК
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»