fbpx

На території Рівненської області зростає 21 вид та один підвид орхідей

Діліться інформацією з друзями:

Рівненські науковці дослідили раритетні види флори на території Рівненської області. Про результати їхньої праці можна дізнатися з книги: Біорізноманіття: Зозулинцеві (Orchidaceae Juss.) Рівненської області: атлас-довідник. У ньому представлені узагальнені дані про сучасний видовий склад, закономірності географічного поширення, еколого-ценотичні особливості видів родини Зозулинцеві на території Рівненщини.

“Можливо цікаво буде взнати, що перші відомості щодо зростання орхідей в околицях Рівного наводились І.Ф. Шмальгаузеном у 1886 році? І що на території, де зараз розташований ПАТ”Рівнеазот”, відомий дослідник Йозеф Панек описав місця зростання видів орхідей, які на сьогодні вважаються втраченими для флори Рівненської області? А те, що у місті теж зростають орхідеї – це зозульки м’ясочервоні та коручка чемерникоподібна, знали? А чули про таке, що іноді дива трапляються і через 80 років, впродовж яких зозулинець шоломоносний ніхто не знаходив на Рівненщині, майже одночасно знайдено дві популяціі виду?
Для того щоб привернути увагу, познайомити, показати сучасний стан та перспективні напрями подальших досліджень представників унікальної родини Зозулинцеві, які знаходяться під охороною Червоної книги України, була написана ця книга – Біорізноманіття: Зозулинцеві (Orchidaceae Juss.) Рівненської області: атлас-довідник. Автори: Куроченко І.І., Рискова В.Г., Володимирець В.О. Пропонований атлас-довідник містить базу даних із хорології та біоекології видів орхідей, їхній созологічний аналіз. Також наведені фітоценотичні описи популяцій окремих видів, які виконані під час експедиційних досліджень авторів та Екологічного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді,написала у Фейсбуці педагог Екологічного центру ПДМ, одна із авторів атласу Варвара Рискова.