Навіть в умовах повномасштабної війни та дефіцитного бюджету влада Рівного продовжує втілювати в життя важливі міські програми. Так, скажімо, за півроку з міського бюджету Рівного, зі слів мера Олександра Третяка, витратили 3,2 мільйона гривень на різні соціальні виплати для рівнян.
«Йдеться передусім про міську соціальну програму «Турбота», мета якої – допомога мешканцям міста, які потребують першочергової підтримки, – зауважує міський голова Рівного Олександр ТРЕТЯК. – Отож завдяки цій програмі адресну цільову допомогу отримують, зокрема, діти з інвалідністю, діти з аутизмом, люди, хворі на онкологію, родини, які виховують двох дітей з інвалідністю та низка інших незахищених категорій населення.
Разом з тим 1,5 млн гривень виділено на проведення щомісячних та одноразових виплат особам з числа членів сімей загиблих учасників АТО/ООС та осіб, які загинули чи пропали безвісти, захищаючи незалежність, суверенітет України в період дії воєнного стану. Ще 491,8 тисяч – на проведення щомісячних та одноразових виплат особам з інвалідністю внаслідок участі в АТО/ООС, добровольцям та військовим, які уклали перший контракт на проходження служби в ЗСУ.
Крім того, 635,3 тисячі гривень пішли на проведення щомісячних та одноразових виплат особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій у Другій світовій війні, які досягли 90-річного віку, пенсіонерам, котрі були реабілітовані внаслідок політичних репресій, почесним громадянам міста, чорнобильцям. А 321,9 тисячі гривень отримали родини загиблих учасників бойових дій в Афганістані та особи з інвалідністю, травмами, пораненнями, каліцтвами, захворюваннями, отриманими під час участі в бойових діях в Афганістані.
Окремо – 281,8 тисяч гривень – спрямували на виплати для осіб з інвалідністю, перекладачам-дактилологам, які обслуговують осіб з інвалідністю по слуху, стипендіатам міського голови та особам, які за направленням Рівненського міського центру зайнятості залучені на громадські роботи до Рівненського учбово-виробничого підприємства (УВП) Українського товариства сліпих (УТОС) і забезпечують супровід осіб з інвалідністю з вадами зору. Також хочу відзначити, що програма фінансується не за рахунок державних субвенцій, а безпосередньо з бюджету Рівненської територіальної громади. А це означає, що рівняни (зокрема рівненські платники податків) долучилися до допомоги людям, яким вона вкрай необхідна».
Потреби жителів Рівненської територіальної громади, які потребують підтримки, як наголосив Олександр Третяк, вирішуються системно та адресно, прозоро та якісно.
Записала Ольга ЛІРНИК