fbpx

На щиті монумента «Батьківщина-мати» в Києві з’явиться український герб (відео)

Діліться інформацією з друзями:

Міністерство культури та інформаційної політики України оголосило про запуск масштабного проєкту «Тризуб Батьківщини».

Нарешті українці позбудуться герба СРСР, а на щиті монумента «Батьківщина-мати» з’явиться тризуб. Саме цей символ сьогодні втілює не тільки почуття національної гідності, а й підкреслює історичний спадок та велич українців. Так Україна продовжує долати негативні наслідки комунізації та русифікації.

Про це повідомили в Міністерстві культури та інформаційної політики України.

Вже з липня розпочнеться процес монтажу художньої композиції «Тризуб» на щиті «Батьківщина-мати». Далі – виготовлення композиції, проведення підготовчих робіт, виготовлення та встановлення конструкція для монтажних робіт, безпосередній демонтаж герба СРСР та монтаж тризуба.

«На процес подолання наслідків радянізації, русифікації та комунізації окрім законодавчого, є серйозний суспільний запит. Заміну герба СРСР на тризуб рік тому підтримали 85% респондентів, які взяли участь в опитуванні в «Дії». І це опитування стало найбільш масовим.

Ми вже понад рік працюємо над цим кейсом і нарешті можемо повідомити про всі деталі історичного проєкту «Тризуб Батьківщини». Це дуже складний процес, тому ідеї та наміри зробити це досі залишалися нереалізованими. Гроші на відновлення історичної справедливості нині зібрано виключно від великого бізнесу, який хоче бути причетним до великого в усіх сенсах проєкту.

Отже, ми працюємо з унікальною скульптурою-представницею старшого покоління, яка приймає всім своїм сталевим серцем нову реальність й робить свій внесок у боротьбі за нашу свободу й незалежність», – сказав Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики.

Враховуючи складні економічні умови, спричинені російською агресією, встановлення тризуба на щиті «Батьківщина-мати» реалізується виключно за підтримки великого бізнесу. Вартість проєкту – 28 млн грн. Її вдалося суттєво знизити порівняно з першими проєктними розрахунками. Це стало можливим завдяки додатковим дослідженням, залученню експертів та використанню провідних європейських технологій у виконанні робіт.

Фото: кадр із відео.

Читайте також: “Укрпошта” запускає нову марку “Винищувачі зла”