На Рівненській АЕС із ознайомчим візитом перебувають представники одеського відділення відокремленого підрозділу «Науково-технічний центр» (ВП НТЦ) ДП «НАЕК «Енергоатом» та Національного технічного університету України (НТУУ) «Київський політехнічний інститут» (КПІ) ім. Ігоря Сікорського. Впродовж двох тижнів вони працюватимуть зі спеціалістами Навчально-тренувального центру (НТЦ) РАЕС за напрямом «Підготовка персоналу».
Орієнтовний час читання: 2 хвилини
Обмін досвідом у навчальних методиках персоналу – одна із цілей приїзду науковців на Рівненську АЕС. Насичена програма складається із теоретичної та практичної частин. В її межах візитери матимуть унікальну можливість дізнатися про принципи викладання та підготовки молодих спеціалістів, які розпочинають свій трудовий шлях на посаді оперативного персоналу АЕС.
«Ми вперше беремо участь у подібному навчальному курсі, сподіваємось, що він стане щорічним. Такий формат співпраці з висококваліфікованими спеціалістами Рівненської АЕС допоможе відкоригувати та оптимізувати освітні програми в наших технічних вишах. У свою чергу це удосконалить систему підготовки абітурієнтів та студентів, а також організацію переходу атомників на посади оперативного персоналу АЕС в максимально комфортних умовах», – прокоментував представник одеського відділення ВП НТЦ Енергоатома, співробітник кафедри атомних електростанцій Національного університету «Одеська політехніка» Юрій Комаров.
Цього тижня впродовж теоретичного курсу гості заслухали доповіді провідних фахівців НТЦ РАЕС на різну тематику. Зокрема і ті, які стосуються підготовки персоналу: «Професійний відбір і комплектування кадрами», «Організація навчання у ВП РАЕС», «Підготовка на посади молодшого оперативного персоналу», «Теоретична підготовка в НТЦ оперативного персоналу визначених посад, вимоги типових програм підготовки» тощо. У межах програми науковці також побували в реабілітаційно-оздоровчому центрі НТЦ РАЕС, інформаційному центрі «Полісся» та промисловому майданчику Рівненської АЕС.
Наступного тижня, під час другої частини курсу, запланована практика на повномасштабних тренажерах ПМТ-440 та ПМТ-1000. Науковці зможуть детально ознайомитись з їх технічною базою, принципами та вимогами типових програм підготовки персоналу визначених посад на ПМТ-1000, а також пройти навчально-тренувальні заняття на ПМТ-1000. За словами учасників навчання, сьогодні в НТЦ «НАЕК «Енергоатом» та НТУУ КПІ встановлено мультифункціональні тренажери. Саме практичні відпрацювання на повномасштабному тренажері ПМТ-1000 стали ще однією метою приїзду на Рівненську АЕС.
«Плануємо інтегрувати свій тренажер в навчальний процес, активно його використовувати вже з третього курсу, аби забезпечити більш якісний рівень практичної підготовки студентів. Ще під час навчання вони матимуть змогу ознайомитися із підходами та принципами роботи тренажера. А якщо продовжать вчитися в магістратурі, то активно виконуватимуть наукові дослідження. Дякуємо, що ділитесь набутим досвідом у різних напрямах діяльності Рівненської АЕС. Програма нашого візиту дуже цікава, варто відзначити високий рівень її організації», – зазначив Іван Остапенко представник НТУУ КПІ.
«На базі одеського відділення ВП НТЦ Енергоатома також функціонує тренажер, який ми хочемо використовувати, як мінімум, для підтримки кваліфікації персоналу. І є задумки – для вдосконалення інструкцій і, можливо, для якихось аналітичних цілей, що в майбутньому стане корисним для розвитку атомної галузі України, - зауважив Юрій Комаров, представник ВП НТЦ «НАЕК «Енергоатом» в м. Одеса, співробітник кафедри атомних електростанцій Національного університету «Одеська політехніка». кореспондент пресцентру ВП РАЕС, Анна Мохнар
- Поліцейські оперативно знайшли власника пса, що загубивсяОфіцери Мізоцької ТГ прямували на виклик, коли між селами Озерко та Борщівка побачили собаку породи доберман: у нього була пошкоджена лапа, тож кульгав. На ньому також був ошийник, що свідчило про наявність господаря. Спочатку пес був наляканий та не…