Про зміни у концепції освіти, виклики перед педагогами та учнями йшлося під час освітнього форуму на Рівненщині «Освітній фронт. Філософія змін. 2.0».
Два роки поспіль навчальний процес в Україні відбувається за новими правилами через пандемію коронавірусу. Цьогоріч учителі тримають освітній фронт, а уся система навчання проходить випробовування війною, розв’язаною росією.
– Освіта сьогодні – це величезний вклад у перемогу. Вона сповна реалізує національну ідею України – роби те, що можеш, там, де ти є. Від початку війни школи стали великими цехами із виробництва харчування для ЗСУ, а також мобільними готелями для ВПО. Освіта інвестувала в перемогу 52 автобуси. Тому школи і дошкільні навчальні заклади – це фундамент перемоги, – зазначив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.
Так, освіта, маючи шкільні автобуси, допомогла евакуйовувати людей з місць активних бойових дій. А сьогодні цей транспорт використовується для потреб оборони.
Приміщення закладів освіти стали житлом для тих, у кого війна відібрала дім. Школи стали гуманітарними хабами, а педагоги і учні – справжніми героями тилу. Вчителі, вихователі і студенти волонтерять: вони плетуть сітки, готують їжу і передають гумвантажі на передову.
За словами директора департаменту освіти і науки ОДА Петра Коржевського, навіть в умовах війни наші діти активно беруть участь та виборюють призові місця у олімпіадах, конкурсах, турнірах. Так, 423 школярі отримали по 200 балів за виконання національного мультипредметного тесту, 90 з них – на 400 балів, а 18 – 600-бальники.
Нині, за словами першого заступника голови ОДА Сергія Подоліна, головним пріоритетом для освіти є безпека усіх учасників процесу.
«Ми наближаємося до початку навчального року. Зрозуміло, що він буде мати свої виклики та відмінності. На сьогодні головним залишається безпека наших дітей та працівників. Завершуються перевірки шкіл, дитсадків і вузів. Продовжуємо працювати над створенням безпечного середовища у закладах освіти Рівненщини», – зазначив Сергій Подолін.