На Рівненщині визначають рівень готовності громад до повернення ветеранів

Діліться інформацією з друзями:

На Рівненщині визначають рівень готовності громад до повернення ветеранів. Його визначатимуть через спеціальну анкету-паспорт та методологію. Про це йшлося під час засідання робочої групи з вивчення питання щодо впровадження «Паспорта готовності громади до подолання наслідків війни».

Напрацьовували алгоритм за участю радника уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадима Свириденка.

Про це повідомляє Рівненська ОДА.

Серед присутніх – перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін, заступника голови облради Віталій Ундір.

«Маємо розробити механізм таким чином, аби ветерани та члени їх сімей відчули підтримку. Рівненщина роками працювала у цьому напрямку на випередження, але нині маємо вже нові виклики, які теж необхідно враховувати. Програма соціального менеджменту, яка впроваджувалася в області від початку АТО показала реальні результати. Саме на цьому досвіді будуть ґрунтуватися нові алгоритми допомоги», – сказав Вадим Свириденко.

Зауважимо, що у паспорті вже виокремлено 16 основних позицій, які визначатимуть у громадах логістичну доступність, надання медичних, освітніх, соціальних, психологічних послуг, враховуючи кількість вакансій та навіть кількість маршрутного транспорту, який там курсує.

«Рівненщина має певний досвіт у роботі з цією категорією людей. Соціальні менеджери вже працюють не лише з ветеранами, а й сім’ями, де є загиблі воїни та зниклі безвісти, а також ВПО. Хочемо консолідувати зусилля усіх, хто працює з ветеранською політикою. Окрім того, маємо підготувати і населення громад до повернення захисників додому», – розповів Сергій Подолін.

Також на засіданні обговорили створення ветеранської сторінки в інтерактивному дашборді «Геопортал», який вже розміщений на сайті Рівненської ОДА.

Читайте також: На Рівненщині визначають рівень готовності громад до повернення ветеранів

  • Несподівана користь від кропу на городі
    Звичайний кріп, який росте практично на кожній ділянці, оздоровлює землю. Як помітили спеціалісти, кріп створює максимально сприятливе середовище для розвитку тих бактерій, які переробляють залишки рослин на корисний азот.