fbpx

На Рівненщині випускну атестацію перетворили на театралізоване дійство

Діліться інформацією з друзями:

Випускниці Млинівського навчального відділення перетворили кваліфікаційну атестацію на яскраве театралізоване дійство.

Найкрасномовніше про ставлення до професії, про справжній талант свідчить, результат роботи! Саме завершення, вінець кожної справи і є переконливим підтвердженням  рівня майстерності кваліфікованого робітника.

Справжнім театралізованим дійством стала державна кваліфікаційна атестація випускниць-перукарів Млинівського навчального відділення Рівненського центру ПТО ДСЗ. Майстриня виробничого навчання Вікторія Рибальченко прокоментувала: «Традиційно, ДКА перукарів проходить у форматі тематичного показу.  Сьогодні  це – колекція «Етно-образ». За основу ми взяли етнічні елементи зачісок, обігравши їх у сучасних формах. Особливим акцентом став вінок – органічне доповнення етнічного костюму».

Слухачі, які прийшли на навчання за направленнями Млинівської районної, Дубенської міськрайонної філій Рівненського ОЦЗ, Ковельського МРЦЗ та Ківерцівської РФ Волинського ОЦЗ, Овруцької та Попільнянської РФ Житомирського ОЦЗ, під час навчання переконалися, що обрана професія вимагає не лише відмінних теоретичних знань та постійних практичних вдосконалень, але й великої працездатності, творчого натхнення, певного професійного азарту і щоденного «перезавантаження».

Імпровізований подіум у навчальному салоні слугував символічною «червоною доріжкою» для майстринь-початківців, додав особливого куражу та емоційного заряду на усю наступну самостійну роботу. Ще вчора безробітні Рівненщини, Волині та Житомирщини стояли на роздоріжжі, обирали професію, зважувалися на відповідальний крок.., а вже сьогодні вони впевнено тримають у руках професійний інструмент і свідоцтва державного зразка.

Цікаво, що концепція проведення ДКА перукарів продумується заздалегідь, ще на початку навчального процесу, який триває 4,9 місяця. Вікторія Андріївна пропонує слухачам тему і впродовж навчання група з педагогом продумують  форми майбутніх зачісок, шукають-підбирають моделей, які найкраще їх продемонструють, обговорюють формат кваліфікаційного показу…

Цінні професійні якості, новий досвід та нові комунікації слухачки здобували і під час виробничої практики. На базах партнерів закладу освіти –  рівненських, волинських і житомирських перукарнях початківці поряд із досвідченими майстрами вчилися організовувати роботу, якісно і оперативно надавати послуги, працювати із сучасними засобами, проявляти ініціативу та не боятися нових завдань. Важливим став і досвід роботи слухачок під час практики у КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок», КУ «Центр надання соціальних послуг Попільнянської селищної ради».

Отож, до своєї ДКА усі слухачки наблизилися у «повній бойовій готовності». Окрім основної роботи, перукарки самостійно готували головні аксесуари для дефіле – вінки. Їх виготовляли власноруч, враховуючи  типаж своїх моделей та форми зачісок. «Коли образи готові та відпрацьовані,– шукаю музику, під яку можна виграшно подати перукарську колекцію», – коментує Вікторія Рибальченко. – Для етно – показу обрала трек ONUKA, мелодія якого занурює у світ унікальної культури українців».  

Важливо, що кожну із своїх перукарських робіт авторка коментує, супроводжує детальним описом та аргументує свій вибір.  Робиться своєрідний звіт-підсумок виконаної роботи: підготовка волосся, застосування сучасних технік знебарвлення, фарбування, колорування, стрижка, укладка… Для випускниць такі покази стають вагомим наповненням перших професійних портфоліо.

Оцінювали роботу майбутніх кваліфікованих перукарів директор Рівненського центру ПТО ДСЗ Володимир Псюк, завідувач Млинівського навчального відділення Анатолій Смалько, викладачка, успішна перукарка, колишня слухачка РЦПТО Анна Голенко.

Приємно і важливо, що до організації ДКА перукарів було долучено професійних майстрів індустрії краси, колишніх слухачок Рівненського центру ПТО ДСЗ візажистку Катерину Мунт та кравчиню Любов Дейнеку. Саме їхня професійна робота стала особливою родзинкою показу: вишуканий макіяж та стильне вбрання моделей – органічне доповнення до неймовірних зачісок!

Випускниці-перукарки традиційно подарували присутнім справжнє свято, продемонструвавши мистецтво перевтілення. Таке феєричне завершення навчання назавжди залишить у пам’яті найкращі спогади про заклад, де вони здобули улюблену професію, а також скерує кожну майстриню на особливе ставлення до своєї справи, на прагнення творити і дарувати красу! Професійність кваліфікованих перукарок вже завтра оцінять у салонах краси трьох областей і роботодавці,і клієнти. Удачі та успіхів на новій професійній стежині!

Відео показу тут  РЦПТО ДСЗ