fbpx

На Рівненщині вшанували пам’ять козаків полеглих у битві на Козацькому Редуті

Діліться інформацією з друзями:

Сьогодні на Козацькому Редуті, між селами Плоска та Семидуби, що на Рівненщині традиційно вшанували пам’ять козаків, полеглих під час визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького у 1651 році.

Цьогоріч виповнюється 372-а річниця битви на Козацькому Редуті.

Вшанування річниці битви на Козацькому Редуті.

У меморіальних заходах взяли участь керівництво управління культури та туризму Рівненської ОВА, Дубенської РВА, міськради, Тараканівської тергромади, військовослужбовці, духовенство, громадськість.

У каплиці на честь Покрови Пресвятої Богородиці, на території Козацького Редуту, звершено Божественну літургію та панахиду за загиблими, яку очолили митрополит Рівненський і Острозький Іларіон та єпископ Рівненський і Сарненський Гавриїл. Потому військові підняли синьо-жовтий стяг на Редуті, присутні поклали квіти до козацьких хрестів на кургані.

Вшанування річниці битви на Козацькому Редуті.

«Сьогодні ми згадуємо подвиг українських козаків біля Редуту на Дубенщині — місці великого бою за незалежність народу і його держави. Нині ж уся Україна стала великим місцем бою за волю великої нації. Козаки ангелами-охоронцями молять Богородицю, аби та своїм покровом захистила цей народ від ворога і дала сил знову відстояти свою землю. Спочивайте зі святими, славні козаки… А нашим сучасним захисникам шана і вдячність за те, що тримають небо над Україною!», — сказала очільниця управління культури та туризму Рівненської ОВА Любов Романюк.

Нагадаємо, щороку в першу неділю липня на Козацькому Редуті традиційно збираються мешканці навколишніх сіл, м. Дубно, а також сусідніх областей, щоб вшанувати пам`ять героїв-козаків.

Вшанування річниці битви на Козацькому Редуті.

Саме тут, у липні 1651 року козаки-богунці прийняли останній смертельний бій, прикриваючи відступ побратимів із поля Берестецької битви. Нинішнє покоління зробило поле між Плоскою та Семидубами своєрідним місцем духовного паломництва.

Свідками тих історичних подій є кам`яні хрести, що стоять на чотирьох кутах Редуту, могила козаків, а у пам’ять про їх подвиг споруджено каплицю і меморіал. З 2005-го року Редут носить ім’я славного полководця Івана Богуна.

Рівненська ОВА

Читайте також: Борщ без м’яса, але з коноплі