Днями на Рівненщині відкрили новий Цех електрозварювання, презентували освітні послуги та кували пам’ятні знаки.
В Олександрійському навчальному відділенні Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості урочисто презентували новий Центр сучасних зварювальних технологій для підготовки кваліфікованих електрозварників ручного зварювання.
Потужний навчальний майданчик із професійним обладнанням слугуватиме відмінною базою сучасної підготовки конкурентоспроможних робітників.
Нові можливості одного з найбільших навчальних закладів профтехосвіти Державної служби зайнятості презентували представникам рівненської влади та роботодавцям металообробної галузі краю.
Голова Рівненської облдержадміністрації Віталій Коваль, його заступник Ігор Тимошенко, голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук, директор Рівненської обласної служби зайнятості Іван Ткачук під час робочої зустрічі з провідними роботодавцями області, органами місцевого самоврядування та соціальними партнерами проаналізували актуальні проблеми та пріоритетні напрями розвитку регіону. Головний меседж зустрічі – оперативне та ефективне забезпечення ринку праці Рівненщини кваліфікованими робітниками.
Присутні дізналися, що Олександрійське навчальне відділення – одне з найбільш потужних навчальних відділень Рівненського центру ПТО ДСЗ. Тут здійснюється навчання за 32-ма професіями, а 6 із них визнано професіями загальнодержавного значення: верстатник деревообробних верстатів, верстатник широкого профілю, токар, фрезерувальник, слюсар-ремонтник та зварник.
Відтепер професію «Електрозварник ручного зварювання» 2 або 3 розрядів щороку у Центрі зможуть здобувати близько 100 слухачів. Центр зварювальних технологій має 4 навчальних приміщення, інструментальну кімнату, побутові приміщення.
Делегація оцінила сучасні зварювальні тренажери, обладнання для електродугового зварювання, професійні зварювальні напівавтомати, апарати аргонодугового зварювання, повітряно-плазмової різки, машинного контактного зварювання, пост газозварювальних робіт.
Навчання відбувається динамічно та ефективно. Слухачі поділилися, що перед виконанням робіт з електродугового зварювання вони спочатку працюють на зварювальному тренажері.
Роботодавцям було наголошено, що навчання електрозварників може організовуватись як за груповою формою, так і за індивідуальною – під їхнє конкретне замовлення, а також – за дуальною формою з використанням їхніх виробничих приміщень, що скорочує терміни підготовки.
Цікавим епізодом представницької зустрічі в Олександрії став видовищний майстер-клас майбутніх ковалів ручного кування.
«Сьогодні характерною для окремих професій є інтеграція однієї в іншу. Так, зварювання потребує ковалів. Тому на презентації розмістилася також експозиція – виїзна майстерня ковалів ручного кування!», – наголосив завідувач Олександрійського навчального відділення Олександр Сидорець.
Слухачі, які навчаються у Гощанському навчальному відділенні РЦПТО, презентували свої вміння. Закохана у професію слухачка Оксана Мазурець та досвідчений майстер виробничого навчання Сергій Торуля запропонували бажаючим викарбувати власні іменні монети.
Завзято та натхненно задзвенів метал у нових руках! Голова облради Олександр Данильчук із особливим натхненням випробував власні сили.
Окрім нового приміщення, разом із Олександром Сидорцем делегація оглянула навчальні бази з підготовки майбутніх фермерів, верстатників деревообробних верстатів, столярів будівельних, токарів, верстатників широкого профілю, фрезерувальників, комплектувальників меблів, водіїв, слюсарів, рихтувальників, кравців, зокрема, ознайомилася з кабінетами, майстернями та лабораторією, навчальною АТС, машинно-тракторним парком с/г техніки.
В лабораторії молочної справи зав’язалася розмова щодо якості молочних продуктів та її визначення. Майстер виробничого навчання Сергій Якобчук переконливо прокоментував сучасні методи визначення показників продукції та продемонстрував готовність майбутніх фермерів кваліфіковано орієнтуватися у подібних питаннях.
«Цей центр готує спеціалістів не тільки для області, а й для всієї України. Тут, враховуючи постійну потребу роботодавців, навчають кваліфіковані робітничі кадри. Бізнес дає замовлення – влада сприяє їх отриманню.
Люди, які навчаються в центрі, здобувають не лише нові професії, вони уже мають робоче місце і забезпечені майбутнім. А це якраз та складова програми «Лелеки», над якою ми працюємо. Наша мета – зробити Рівненщину краєм, куди хочеться не лише повертатися, а й звідки не хочеться їхати», – зазначив Віталій Коваль.
В актовій залі Олександрійського навчального відділення у форматі інтерактивного діалогу присутні поділилися враженнями, порушили принципові питання комунікацій із шукачами роботи.
Голова обласної ради Олександр Данильчук поділився, що не вперше відвідує Олександрійське навчальне відділення і щоразу бачить, як тут намагаються враховувати запити часу: «Ми маємо можливість обговорити спільне бачення того, як збалансувати ринок праці області. І головне – зупинити масовий відтік кращих фахівців за кордон. Лише постійний діалог змінить цю тенденцію».
У своєму виступі Іван Федорович наголосив, що підготовку кваліфікованих робітників для різноманітних галузей успішно забезпечує Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Навчальний заклад працює із 19-ма регіонами та першочергово надає освітні послуги дорослому безробітному населенню Рівненщини.
- Журналістів Рівненщини запрошують розповісти про успішних підприємців краю
- Підтвердила кваліфікацію кухаря у Рівному
- Водопостачання на Рівненщині подорожчало на 300 %
Заступник директора РЦПТО ДСЗ Оксана Зигалова акцентувала увагу присутніх на розгалуженій структурі навчального закладу, що дозволяє враховувати потреби в кадрах практично усіх районів області, гнучкості в організації роботи та великому переліку ліцензованих робітничих професій і напрямів.
Як зразок оперативного реагування на потреби сучасного ринку праці та з метою максимального забезпечення кваліфікованими кадрами галузь металообробки і розпочав роботу новий Центр зварювальних технологій РЦПТО ДСЗ.
Представники роботодавців – ТОВ «Агролан Крупець», ТОВ «Рівень ЛТД», ТОВ «Радивилівмолоко», ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» та інші учасники виразили зацікавленість співпрацею. Іван Ткачук наголосив на нагальній потребі тісної взаємодії служби зайнятості, влади і роботодавців у питаннях інформаційної роботи, створення гідних умов праці та відкритого діалогу усіх учасників процесу.
Якщо Вас зацікавила співпраця із РЦПТО ДСЗ, – звертайтеся: м. Рівне, вул. Пирогова,8, тел.: (0362) 68 37 95, 27-30-40 (41).
E-mail: cpto@cpto.rv.ua
Більше фото дивіться на сторінці газети “7днів” у Фейсбуці.
Діна МАЗУРКЕВИЧ
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»