Дерева замість «місячної поверхні». На Володимиречинні почали садити сосну та березу – загалом 180 тисяч саджанців. Таким чином проводиться рекультивація на землях, де видобували бурштин.
Ділянка в 17 га належить підприємству «Сонячне ремесло», яке легально видобуває каміння карʼєрним способом.
«Два роки тому ми вже відновлювали цю ділянку. З тих саджанців прижилося 98%, – розповідає начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль, який під час робочої поїздки відвідав підприємство. – Це гарний приклад, коли бізнес, який має всі дозволи та документи, платить податки й створює нові робочі місця, ще й піклується про екологію разом із небайдужими людьми».
Віталій Коваль додав, що із введенням закону про легалізацію видобутку бурштину, який ініціював Президент України, на чорному бізнесові поставлено крапку. Адже щороку кількість видобутого каміння легальним шляхом збільшується.
«Для нас важливе не лише створення прозорого ринку праці, легалізації, реалізації та перероблення бурштину. А й відродження екосистеми, аби замість «місячної поверхні» на таких ділянках знову ріс поліський ліс», – підсумував начальник ОВА.
Рівненська ОВА
Читайте також: В Україні представили новий БПЛА MiniShark